با مشارکت سازمان سرمایه گذاری :همایش نقش معاهدات بین المللی سرمایه گذاری در حمایت از سرمایه گذاریهای ایران در خارج از کشور برگزار می شود

با مشارکت سازمان سرمایه گذاری :همایش نقش معاهدات بین المللی سرمایه گذاری در حمایت از سرمایه گذاریهای ایران در خارج از کشور برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، به منظور آشنایی با نقش معاهدات بین‌المللی همایش" نقش معاهدات بین المللی سرمایه گذاری در حمایت از سرمایه گذاریهای ایران در خارج از کشور" با مشارکت سازمان سرمایه گذاری و مرکز منطقه ای داوری تهران در 23 دی ماه سال جاری برگزار می شود.

دکتر بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه سازمان سرمایه گذاری، متولی کلیه امور مربوط به مذاکره، انعقاد و پیگیری های قانونی موافقتنامه های تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی  می باشد، این سازمان تا کنون توانسته است با 50کشور این موافقتنامه ها را به مرحله لازم الاجرا در آوردکه می توان به کشورهای اتریش،قبرس ، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه، چین، سوئد، سوئیس، فرانسه، فنلاند، کره جنوبی، قطر، مالزی، ونزوئلا و غیره اشاره کرد.
به گفته  وی  ، لازم است که سرمایه گذاران ایرانی در خارج از کشور با حقوق سرمایه گذاریهای خود آشنا شوند.
علیشیری در ادامه به لازم الاجرا بودن این موافقتنامه ها در جذب سرمایه گذاری خارجی اشاره کرد و افزود: انعقاد این موافقتنامه ها منجر به جذب سرمایه گذاری بیشتر، بیمه سرمایه گذاریها، برخوردار از رفتار برابر و یکسان با اتباع داخلی و کاهش درجه ریسک سرمایه گذاری در کشور خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما، قرار است در این همایش دکتر بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایران درخصوص انعقاد معاهدات دو جانبه سرمایه گذاری و تبعات اقتصادی این معاهدات در جذب سرمایه گذاری خارجی ،به ایراد سخنرانی بپردازد.
این گزارش می افزاید: ابوالقاسم شهبازیان مشاور حقوقی  سازمان سرمایه گذاری نیز در خصوص  بازگشت و انتقال منافع حاصل از سرمایه گذاری با تاکید مفاد معاهدات دو جانبه را بررسی خواهد کرد.
دکتر مشکان مشکور  مدیر منطقه ای داوری تهران در مورد حل و فصل اختلافات دولت و سرمایه گذار نیز سخنرانی  خواهند داشت.
بر اساس این گزارش عزت الله اکبری رییس فراکسیون سرمایه گذاری خارجی مجلس شورای اسلامی ، امیرساعد وکیل  مشاور حقوقی مرکز امور حقوقی بین‌المللی  ،دکتر علی اصغر صحرائیان مشاور مرکز منطقه‌ای داوری تهران ،عبدالرسول دری اصفهانی حسابدار خبره و دستیار سابق شعبه یک دیوان داوری دعاوی ایران، دکتر پروین محمدی دینانی وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه ، دکتر محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران علیرضا ابراهیم‌گل از دیگر سخنرانان این همایش خواهد بود.

۲۰ دی ۱۳۸۸ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP