راههای گسترش همکاریهای اقتصادی بین ایران و بحرین بررسی شد

راههای گسترش همکاریهای اقتصادی بین ایران و بحرین بررسی شد
در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با رییس مجلس بحرین راههای گسترش همکاریهای اقتصادی فی مابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ،"سید شمس‌الدین حسینی" وزیر امور اقتصادی و دارایی در این دیدار، سطح فعلی تجارت بین دو کشور را ناکافی دانست و افزود: حجم تجارت170  میلیون دلاری بین ایران و بحرین با توجه به توانمندیهای دو کشور اندک است و باید ارتقا یابد.

حسینی در ادامه افزود: یکی از اقداماتی که برای توسعه سطح روابط فی مابین باید انجام شود، افزایش سطح همکاری بین نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری دو کشور است که باید نهادهای مستقل و مشترک مالی در این ارتباط ایجاد شود.
حسینی در ادامه با بیان اینکه  ایران دارای فرصت‌های سرمایه‌گذاری سودآور است، افزود: در همین راستا، آماده هستیم در همایشی ، فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان را به سرمایه گذاران بحرینی معرفی نماییم.


وزیر امور اقتصادی و دارایی  کشورمان در ادامه بر امضای  موافقت‌نامه همکاری‌های گمرکی بین دو کشور تاکید کرد و افزود: بدیهی است وقتی دو کشور بخواهند ظرفیت‌های همکاری خود را بالا ببرند، باید موافقت‌نامه گمرکی بین آنها مبادله شود.

«خلیفه بن احمد الظهرانی» رئیس مجلس بحرین نیز طی سخنانی ضمن استقبال از سخنان وزیر اقتصاد، خواستار تبادل همکاریهای  بین بخش خصوصی دو کشور از جمله نمایندگان اتاق‌های بازرگانی هر دو کشور و مذاکره پیرامون توسعه همکاری‌ها شد.


الظهرانی با تأکید بر اینکه دولت بحرین، ایران را دارای صنایع پیشرفته ای  می‌شناسد، اظهار داشت: تاکنون به علت نبود موافقتنامه‌های مورد نیاز، از سالها پیش، ما حجم قابل توجهی از واردات کالاهای ایرانی را با واسطه کشورهای دیگر انجام داده‌ایم و هم‌اکنون خواستار گسترش همکاری‌ها به نحوی هستیم که امکان تسریع مبادله مستقیم بین تجار و بازرگانان دو کشور فراهم شود.


وی در پایان از وزیر امور اقتصادی ودارایی کشورمان  دعوت کرد برای بررسی زمینه همکاری‌های مشترک دو کشور به بحرین سفر کند.

۲۰ دی ۱۳۸۸ ۱۴:۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP