خزاعی در دیدار با وزیر شرکتها و نوآوری سوئد پیشنهاد داد: همکاری برای سرمایه گذاری در بخشهای انرژی، حمل و نقل و ارتباطات

خزاعی در دیدار با وزیر شرکتها و نوآوری سوئد پیشنهاد داد: همکاری برای سرمایه گذاری در بخشهای انرژی، حمل و نقل و ارتباطات
محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در دیدار با میکاییل دمبرگ وزیر امور شرکت ها و نوآوری سوئد ،همکاری برای سرمایه گذاری در بخش های انرژی، حمل و نقل و ارتباطات را پیشنهاد داد.
خزاعی ضمن تشریح شاخص ها و عملکرد اقتصاد کلان کشور، ایران را کشوری باثبات و سرزمین فرصت های طلایی سرمایه گذاری توصیف کرد که در مقایسه با کشورهای همسایه و منطقه مزیت های رقابتی ویژه ای دارد.خزاعی در ادامه ضمن اعلام حمایت همه جانبه دولت جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط اقتصادی با سایر کشورها منجمله سوئد در چارچوب منافع ملی ایران اضافه نمود؛ یکی دیگر از ابعاد مهم توافق حاصل شده با کشورهای 1+5 در موضوع هسته ای آمادگی ایران برای تعامل و همکاری با سایر کشورها در گسترش مناسبات اقتصادی و سیاسی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه امضای موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری، موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و موافقتامه های گمرکی را به عنوان گامی مثبت برای حفظ حقوق سرمایه گذاران خارجی در کشور مطرح کرد.
خزاعی در ادامه تصریح کرد: بعد از تشکیل دولت یازدهم ارتباط ایران با کشورهای جهان افزایش یافت و پیشنهاد های زیادی از سوی هیات های اقتصادی و تجاری دنیا پس از مذاکرات هسته ای جهت ارتقای روابط اقتصادی با ایران شاهد هستیم.
معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: تاکنون شرکت های بیمه ای بین المللی، اعتبار سنجی، موسسات مالی بین المللی وموسسات اعتباری صادرات(ECA) برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند. در ادامه این دیدار، وزیر شرکت ها و نوآوری سوئد نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار بر لزوم تشکیل کارگروهی از بخش خصوصی تاکید کرد.
"دنبرگ با بیان اینکه در بحران اروپا، سوئد بسیار خوب عمل نموده است، تاکید کرد: سوئد در بخش های انرژی و ارتباطات پیشرفت خوبی داشته و می تواند در این بخشها همکاری خوبی با ایران داشته باشد.
وزیر شرکتها و نوآوری سوئد در پایان این دیدار گفت: ما به دنبال روابط دراز مدت با ایران هستیم و در این مسیر باید با تسهیل پرداخت های بانکی، روابط اقتصادی جدیدی شروع شود.
۱۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۶:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP