موافقتنامه های سرمایه گذاری

موافقتنامه های سرمایه گذاری
سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در سه ماهه اخیر سال جاری، موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری را با کشورهای اسلواکی، روسیه، ژاپن و عراق مذاکره و نهایی نموده است
 لازم بذکر است موافقتنامه های روسیه و عراق به امضاء مقامات دو کشور رسیده و براساس هماهنگی های به عمل آمده، موافقتنامه های سرمایه گذاری با کشورهای اسلواکی و ژاپن نیز طی هفته های آتی به امضاء مقامات کشورها خواهد رسید.
شایان ذکر است سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران متولی کلیه امور مربوط به مذاکره، انعقاد و پیگیریهای قانونی موافقتنامه های سرمایه گذاری تا مرحله تصویب آن توسط مجلس محترم شورای اسلامی می باشد. از سال 1374 تاکنون و پس از کسب مجوز از هیات محترم وزیران، این سازمان اقدام به مذاکره و امضاء موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری با بیش از 60 کشور جهان نموده است. 
موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری، از ابزار حقوقی مهم برای حمایت از سرمایه گذاریهای اتبــاع یک کشور در کشور میــزبان سرمایه گذاری به شمار می روند. این موافقتنامه ها حقوق قانونی سرمایه گذاران را بویژه در مقابل خطرات غیر تجاری در کشور میزبان پوشش می دهند و انعقاد آنها نقش به سزایی در کاهش ریسک سرمایه گذاری کشورها دارد.
۲۲ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP