معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان با قائم مقام سازمان سرمایه گذاری ملاقات نمود

معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان با قائم مقام سازمان سرمایه گذاری ملاقات نمود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان و هیات همراه با قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری صبح روز سه‌شنبه مورخ 29/10/1394 در محل سازمان سرمایه‌گذاری ملاقات و گفتگو نمودند
این نشست که با حضور رئیس بخش اقتصادی سفارت آلمان در تهران برگزار گردید، موضوعات مهمی از جمله از سرگیری مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری و بخصوص برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری، ضمن استقبال از گسترش روابط اقتصادی با آلمان، بر رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تمرکز بیشتر بر سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی به جای تجارت کالا به کشور تاکید نمود.
وی با تاکید بر اینکه ایران کشوری امن و با ثبات در منطقه می باشد، تصریح کرد؛ سرمایه‌گذاران آلمانی با سرمایه‌گذاری در ایران می‌توانند علاوه بر بازار ایران به بازار 400 میلیون نفری کشورهای همسایه نیز دسترسی یابند و وزارت امور اقتصادی و دارایی آمادگی دارد تا هیات‌هایی از بخش‌های مالی، بانکی، بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری با آلمان اعزام و یا پذیرش نماید.
در این نشست طرفین با بیان اینکه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی می‌تواند به عنوان نقشه راهی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین بخش های خصوصی دو کشور تعریف گردد، در مورد تشکیل کمیته‌های مختلف از جمله انرژی، زیر ساخت، علمی و بهداشتی و مالی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری تفاهم نمودند.
بر اساس این گزارش طرفین تفاهم نمودند که پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در اوایل اردیبهشت ماه 1395 در تهران برگزار گردد.
۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP