علیشیری اعلام کرد:عزم قوه قضائیه برای بهبود فضای کسب و کار کشور جدی شد

علیشیری اعلام کرد:عزم قوه قضائیه برای بهبود فضای کسب و کار کشور جدی شد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه ملاقات با آقای علی رازینی معاون توسعه قضایی قوه قضائیه اظهار داشت: دراین نشست سه شاخص مهم و تأثیرگذار لازم الاجرا شدن قراردادها، حمایت قضایی از سرمایه گذاران و شاخص پایان کسب و کار مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، وی در عین حال خاطر نشان کرد : آقای رازینی خواستار تشکیل کار گروه حرفه ایی برای برطرف کردن مشکلات این سه شاخص شدند و تأکید کردند که در این میان باید از تجربیات اجرایی و قانونگذاری کشورهای موفق بهره برداری نمود.
علیشیری در ادامه افزود: نگاه مثبت و عمیق معاون حقوقی وقضایی قوه قضائیه به شاخص فضای کسب و کار امید بخش و گرم کننده بود.


ایجاد بیمه های ورشکستگی


معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: از پیشنهادات مطروحه در نشست توسط معاون حقوقی وقضایی قوه قضائیه، ایجاد بیمه های ورشکستگی برای بهبود شاخص پایان کسب و کار بوده است.
به گزارش خبرنگار ما، علیشیری در پایان خاطر نشان کرد: به نظر می رسد با اجرایی شدن موضوع بیمه ورشکستگی به همراه ساده سازی برخی از مواد قانون تجارت وآئین نامه دادرسی تجاری و تشکیل دادگاه های تخصصی اقتصادی، بتوانیم شاهد جهش جدی در این خصوص باشیم.
لازم به ذکر است که بهبود فضای کسب و کار و شاخص های آن ،مهمترین متغیر مؤثر بر فعالیتها و محیط اقتصادی کشور است و نشان از عزم موجود ملی  برای حضور مؤثر کم هزینه و با زمان اندک برای بنگاه های اقتصادی است.
 

۲۸ دی ۱۳۸۸ ۱۴:۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP