معاون وزیر اقتصاد خواستار شد: مشارکت فعال اتاق بازرگانی تهران در پروژه فضای کسب و کار

معاون وزیر اقتصاد خواستار شد: مشارکت فعال اتاق بازرگانی تهران در پروژه فضای کسب و کار
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در نشستی با رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران مشارکت فعال اتاق بازرگانی را در پروژه فضای کسب و کار کشور خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ، علیشیری در ادامه نقش اتاق بازرگانی را در ارتقای رتبه فضای کسب و کار با اهمیت توصیف کرد و یادآور شد: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بزرگترین تشکل بخش خصوصی کشور می تواند نقش محوری در انعکاس دیدگاههای بخش خصوصی داشته باشد.

تشکیل کار گروه مشترک اتاق بازرگانی و سازمان سرمایه گذاری

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه اتاق تهران ازتوان بالایی برای کمک به بهبود جایگاه ایران در ارتقای فضای کسب و کار برخورداراست، افزود: انتظار ما از اتاق بازرگانی این است که ضمن تشکیل کارگروهی مشترک، فضای کسب و کار را ارتقا دهیم.
به گفته وی، رشد اقتصادی هر کشوری وابسته به بخش خصوصی توانمند و فضای کسب و کار مناسب در آن کشور می باشد.

عدم همکاری بخشهای دولتی و خصوصی در پروژه فضای کسب و کار

 
علیشیری در ادامه افزود: علی رغم همه مزایای اقتصادی پروژه فضای کسب و کار در کشور، برخی از دستگاه های اجرایی همکاری لازم را در این خصوص انجام نداده اند.
این مقام مسئول در عین حال خاطرنشان کرد: بهبود شاخصهای فضای کسب و کار کشورمان، اگر به درستی انجام شود، می تواند مشکلات بخش خصوصی را به طور کامل رفع نماید.


یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران نیز ضمن استقبال از پیشنهادات رییس کل سازمان سرمایه گذاری اظهار داشت: اگر می بینیم دولت سازمان سرمایه گذاری را مسئول پیگیری رفع موانع کسب وکار کرده است، نشان می دهد که برای بخش خصوصی اهمیت فوق العاده ای  نشان داده است، بنابراین بخش خصوصی هم در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهدکرد.


آل اسحاق در ادامه یادآور شد : امکانات وتوانایی های بخش خصوصی درخدمت ارتقای فضای کسب وکار است ودولت دراین خصوص می تواند از حمایتهای اتاق بازرگانی بهره مند شود.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران  در ادامه با بیان اینکه اقتصاد ایران دارای فرصتهای خوبی است که متاسفانه به طور کامل استفاده نشده است و موانع باید هر چه زودتر رفع شود. 


وی یادآور شد: با رفع موانع کسب وکار وتسهیل تجارت می توان به جایگاهی که درسند چشم انداز تعیین شده است ،دست یافت .
آل اسحاق  در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری مشترک سازمان سرمایه گذاری به عنوان نهاد حاکمیتی دولتی و اتاق بازرگانی وصنایع و معادن ایران ،گامهای موثر و جدی در ارتقای فضای کسب و کار برداشته شود.

۲۹ دی ۱۳۸۸ ۰۷:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP