گزارش خبری ملاقات با رئیس کمیته بین المللی توسعه و تحقیقات چین

گزارش خبری ملاقات با رئیس کمیته بین المللی توسعه و تحقیقات چین
رئیس کمیته بین المللی توسعه و تحقیقات چین که برای آشنایی با فضای سرمایه گذاری،اقتصادی و تجاری در راس هیاتی متشکل از فعالان اقتصادی،تجار،سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ چینی در حوزه های نفت،گاز،پتروشیمی،فولاد،مخابرات و تکنولوژی اطلاعات و.... به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است
در بعدازظهر روزشنبه مورخ 8/3/95 با رئیس و مدیران سازمان سرمایه گذاری ملاقات نمود.در طی دیدار مذکور رئیس کمیته بین المللی توسعه و تحقیقات چین هدف از سفر به ایران را آشنایی با قوانین و فرصت های سرمایه گذاری و کسب اطلاعات اقتصادی به منظور سرمایه گذاری در ایران برشمرد و افزود هیات حاضر متشکل از بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی می باشد و این موضوع نشانگر اهمیت ایران برای شرکت های  چینی می باشد. 
رئیس سازمان سرمایه گذاری نیز چین را شریک راهبردی و مهم ایران ارزیابی نمود و افزود جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط مساعد، متعاقب توافق ایران با گروه 1+5 و وجود زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی، علاقمند به حضور شرکت های مذکور در بازار ایران می باشد و آمادگی سازمان متبوع خود را جهت همکاری با چین در حوزه های اقتصادی،تجاری،بانکی و مالی و سرمایه گذاری اعلام نمود. ایشان با تشریح وضعیت و جایگاه سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بازار ایران را بازاری بزرگ و جذاب ارزیابی نمود و افزود سرمایه گذاران خارجی علاوه بر ایران باید به بازار کشورهای همسایه نیز توجه داشته باشند. رئیس سازمان سرمایه گذاری همکاری در حوزه های بانکی،مالی و اخذ خطوط اعتباری را از دیگر زمینه های همکاری دو جانبه برشمرد.  
در پایان نمایندگان شرکت های چینی سوالاتی در خصوص سرمایه گذاری در حوزه معدن،سرمایه گذاری در حوزه هایی مانند محیط زیست،انرژی های نو،بازیافت،سازوکار تامین مالی جهت سرمایه گذاری در ایران، عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری نمودند که پاسخ های مقتضی از سوی مدیران و کارشناسان سازمان متبوع ارائه گردید.

آلبوم تصاویر 

۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP