پانزدهمین دوره اعطای جایزه یکصد هزار دلاری "علوم و تکنولوژی" بانک توسعه اسلامی در سال 2017 میلادی

پانزدهمین دوره اعطای جایزه یکصد هزار دلاری "علوم و تکنولوژی"  بانک توسعه اسلامی در سال 2017 میلادی
بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسائی و  تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی فیمابین موسسات علمی و تحقیقاتی 57 کشور عضو، حسب روال هر ساله، سه جایزه که هر یک شامل جایزه نقدی به مبلغ یکصد هزار دلار، نشان افتخار و گواهینامه می‌باشد را به سازمانها، نهادها، دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در رشته‌‌های علوم و تکنولوژی می‌باشند، اعطا نماید. 
هدف نهایی این رقابت تشویق و افزایش رقابت موثر بین موسسات موفق در حوزه علوم و تکنولوژی و افزایش آگاهی از اقدامات بالقوه کشورهای عضو می¬باشد. درخواست دریافت جایزه می¬تواند در سه حوزه؛ مشارکتهای علمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اعضاء، تحقیق و مشارکت در علوم پایه و تحقیقات علمی موثر در کشورهای کمتر توسعه یافته عضو به آن بانک ارسال گردد. 
این تحقیقات می‌بایست دارای تاثیرات قابل ملاحظه بر توسعه اجتماعی، اقتصادی کشورهای عضو بوده و در یکی از زمینه‌های مهندسی مواد، بیوتکنولوژی،‌ داروسازی و پزشکی،‌ کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم دارویی، میکروالکترونیک صنعتی، نانوتکنولوژی و منابع انرژی جایگزین باشند. اطلاعات تکمیلی و بروشور این جایزه از سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی www.isdb.org قابل استخراج است. 
لذا متقاضیان (موسسه یا واحد پژوهشی و تحقیقاتی از بخشهای خصوصی، دولتی، منطقه‌ای) به وب‌سایت بانک مراجعه و از بخش جایزه علوم و تکنولوژی در صفحه اول سایت، نسخه الکترونیکی فرمهای مرتبط را دریافت و حداکثر تا تاریخ 8 آذر  ماه سالجاری از طریق نشانی الکترونیکی STPrize2017@isdb.org  به بخش ذیربط در بانک توسعه اسلامی ارسال  نمایند.
 همچنین داوطلبین در صورت تمایل به ارسال ضمائم و مقالات علاوه بر  فرمهای ارائه شده از سوی بانک مذکور، می¬بایست آنها را به همراه نسخه¬ای از فرم تکمیل شده  طی مهلت زمانی فوق به اداره توسعه ظرفیت بانک توسعه اسلامی به نشانی ارائه شده در وب سایت بانک ارسال فرمایند. مقالات دریافتی طی بررسی¬ کمیته¬های مستقل خارج از بانک، متشکل از پنج موسسه و نهاد علمی معتبر از کشورهای عضو بازبینی شده و نسبت به تعیین برنده نهایی اقدام خواهند نمود. جوایز برندگان در خلال چهل و دومین اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی در سال 2017 اهدا خواهد شد. 
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP