سرمایه گذاران بلغاری علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند

سرمایه گذاران بلغاری علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند
شراگیم شمس معاون مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در دیدار با هیات سرمایه گذاری بلغارستان از آمادگی و اشتیاق شرکت های بلغاری برای سرمایه گذاری در پروژه های مختلف سرمایه گذاری کشورمان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، شمس ضمن تشریح قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی کشورمان گفت: سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به عنوان تنها نهاد رسمی تشویق سرمایه گذاریهای خارجی در کشور از همه سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند.


وی در ادامه مزیتهای قانون تشویق و حمایت ازسرمایه گذاری خارجی در کشور از جمله رفتار  یکسان با سرمایه گذاران خارجی، ، انتقال اصل سرمایه، سود سرمایه وعدم محدودیت در مشارکت سهمی و سرمایه‌گذاری 100 درصدی خارجی را بر شمرد و افزود: لازم است روابط تجاری و سرمایه گذاری دو کشور ارتقا یابد و اتاقهای بازرگانی دو کشور در افزایش این روابط بتوانند تاثیر گذار باشند.


به گفته  شمس ،با توجه به عزم جدی دولت‌های دو کشور برای ارتقای روابط اقتصادی فی مابین، شرایط لازم برای حضور بخش خصوصی بلغارستان  در پروژه‌های کشورمان آماده است و با ایجاد پیوند قوی بین سرمایه‌های دو کشور، همکاری‌های اقتصادی از سطح مناسبات تجاری به بخش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی ارتقا خواهد یافت.


معاون مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در پاسخ به خبرنگارما درخصوص زمینه های مجاز سرمایه گذاری در ایران افزود: با توجه به توانمندیهای اقتصادی ایران و نرخ بازگشت سرمایه بالا ، سرمایه گذاری خارجی در کلیه زمینه های مجاز برای فعالیت بخش خصوصی،  امکان پذیر است .
وی در عین حال خاطر نشان کرد: ایران  با توجه به جمعیت 70 میلیونی و دسترسی به بازار خاورمیانه و  کشورهای آسیای میانه و قفقاز  دارای توانمندیهای و مزیتهای سرمایه گذاری زیادی  در زمینه نساجی ، صنایع فولاد ، مواد غذایی، کشاورزی ، معدن می باشد.


شمش در ادامه یادآور شد : سرمایه گذاران خارجی با حضور در بازاررقابتی و پرسود ایران ضمن تامین تقاضای داخلی، می‌توانند حجم زیادی از محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند.
معاون مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی با اشاره به سیاستهای کلی  اصل 44 قانون اساسی گفت: بر اساس این قانون فرصتهای خوبی برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی و داخلی در مالکیت شرکتهای دولتی به وجود آمده است وامیدواریم  از این ظرفیت ها به خوبی استفاده شود.


بر اساس این گزارش ،رییس هیات سرمایه گذاری بلغارستان  ضمن استقبال از سرمایه گذاری در ایران خاطرنشان کرد: لازم است ظرفیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری ایران در همایشی به سرمایه گذاران بلغاری معرفی و تشریح شود.

۳۰ دی ۱۳۸۸ ۱۷:۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP