مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی اعلام کرد: حمایت سازمان سرمایه گذاری برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در بخش انرژیهای نو

مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی اعلام کرد: حمایت سازمان سرمایه گذاری برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در بخش انرژیهای نو
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به منظور بررسی فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در انرژیهای نو جلسه ای با حضور سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی و مدیران سازمان انرژیهای نو (سانا ) در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار شد.

 


قاسمی اظهار داشت: بازده شرکت های صنعتی که تجهیزات لازم را برای تاسیسات انر‍ژیهای نو  تولید می کنند، سالیانه  بیش از٣٠ درصد می باشد که در ایجاد مشاغل جدید کمک شایانی می کنند .


وی در ادامه تصریح کرد: سرمایه گذاری در انرژیهای نو  در قالب ساخت ،اداره ،انتقال  (BOT) برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است زیرا علاوه بر پوشش ریسک سیاسی و تضمین دولت در قالب قانون فیپا ، با توجه به اینکه خریدار انحصاری محصول ،دولت است ضمانت تعهد پرداخت شرکت دولتی ایرانی طرف قرار داد نیز در این چارچوب  تضمین می گردد.


به گفته قاسمی، سازمان سرمایه گذاری آماده است علاوه بر قرار دادن پروژه های سرمایه گذاری در سایت www.iio.ir  نسبت به معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در همایشهای بین المللی اطلاع رسانی نماید.

 

 محمدتقی زعفرانچی مدیر دفتر مشارکتهای بخش غیردولتی سازمان انرژیهای نو نیز ضمن استقبال از پیشنهادات مطروحه ،خاطر نشان کرد:لازم است سازمان سرمایه گذاری و سازمان انرژیهای نو ،با تشکیل کمیته  مشترک فرصت یابی ،سرمایه گذاران خارجی را با مزیتهای سرمایه گذاری در کشورمان آشنا سازند.

زعفرانچی در پایان از برگزاری سمینار سانا در اسفندماه سال جاری با مشارکت سازمان سرمایه گذاری  خبر داد و افزود: قرار است در این سمینار پانل تخصصی به منظور روشهای تامین مالی ،فرصت یابی و معرفی مشوقها و مزیتهای سرمایه گذاری در این حوزه به سرمایه گذاران خارجی معرفی گردد.

۳ بهمن ۱۳۸۸ ۱۴:۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP