با حضور وزرای اقتصادی دو کشور ایران و موریتانی : راههای گسترش روابط اقتصادی و تجاری بحث و بررسی شد

با حضور وزرای اقتصادی دو کشور ایران و موریتانی : راههای گسترش روابط اقتصادی و تجاری  بحث و بررسی شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، با حضور وزرای اقتصادی دو کشور ایران و موریتانی راههای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور بحث و بررسی شد.

سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این دیدار بر  لزوم انعقاد موافقتنامه‌های پایه‌ای اقتصادی "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری"، "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف"، "همکاریهای گمرکی" و یادداشت تفاهم همکاریهای بانکی و بیمه‌ای را جهت بسترسازی توسعه همکاریهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری و بانکی و حضور فعال بخش خصوصی  را مورد تأکید قرار داد.


به گزارش خبرنگار ما ، حسینی پیشرفت و سعادت کشور و ملت موریتانی را مایه خرسندی دولت و ملت ایران دانست و از  آمادگی جمهوری اسلامی ایران را جهت انتقال دانش فنی در ارتباط با سد سازی، راهسازی، ساخت نیروگاه، صنایع نفت و گاز خبر داد.


وزیر اقتصاد و توسعه موریتانی ضمن استقبال از پبشنهادات مطروحه گفت: کشورش برای ارتقای سطح روابط اقتصادی با ایران اهمیت بالایی قائل است.
وی همچنین از سفر محمد عبدالعزیز رئیس جمهوری موریتانی به ایران در آینده نزدیک خبر داد.

لامز به ذکر است موریتانی در افریقای غربی قرار دارد و از شمال غربی به صحرای غربی (صحرای اسپانیا)، از شمال به الجزایر، از شرق و جنوب شرقی به مالی، از جنوب غربی به سنگال، و از غرب به اقیانوس اطلس محدود است.

۵ بهمن ۱۳۸۸ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP