تصفیه خانه فاضلاب قم نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد

تصفیه خانه فاضلاب قم نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد
مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب قم که با استفاده از اعتبارات بانک توسعه اسلامی و توسط شرکت آبفای استان قم احداث شده است، نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد. جایزه جهانی انرژی معتبرترین و شناخته شده ترین جایزۀ زیست محیطی در جهان است که به موضوعات زمین، انرژی، آب و هوا و توسعه تعلق می گیرد. اولین جایزۀ جهانی در سال 2000 و با ابتکار عمل اتریش برگزار گردید و امروزه سالیانه بیش از 1800 طرح و پروژه از 177 کشور جهان به دبیرخانه جهانی انرژی جهت دریافت جایزه ارسال می گردد. گواهینامه پروژه سبز براساس منطق EAST در راستای ضرورت شناسایی پروژهای موفق کشورها که تاثیرات اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی وفنی را داشته اند، با هدف قدردانی از آنان در سطح جهانی و ملی و ارتقاء اعتماد به نفس عمومی، طراحی گردیده است.
در سال جاری مدول دوم تصفیه خانۀ فاضلاب قم که با استفاده از اعتبارات بانک توسعه اسلامی احداث شده است، نامزد شرکت در رقابت گردید که در این راستا ارزیابی ها از سوی ارزیابان جامعه سبز اروپا در تیر ماه 1395 صورت گرفت. پروژه مذکور در تمامی زمینه های زیست محیطی، فنی، اجتماعی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً با کسب امتیاز 924 از 1000، طبق اعلام انجمن مدیریت سبز ایران، جزو بالاترین امتیازها در میان پروژه های مورد ارزیابی قرار گرفته در 6 سال اخیر در ایران بوده است. در نتیجه گواهینامۀ سبز در بالاترین سطح، در مراسمی که در تاریخ 26 تا 30 مهرماه در کشور اتریش برگزار می گردد به این پروژه اعطا خواهد شد. ضمن اینکه بدلیل کسب امتیاز بالا، این پروژه وارد رقابت برای انتخاب پروژه برتر در جهان خواهد شد. لازم به ذکر است در سال گذشته بیش از 21000 خبر گزاری، روزنامه و شبکه تلویزیونی و وبسایت در 177 کشورجهان، اخبار مربوط به مراسم اهداء جایزه را تحت پوشش قرار دادند.
بنیاد جهانی انرژی (Energy Globe Foundation)
بنیاد جهانی انرژی به عنوان بزرگ‌ترین مرجع ارزیابی و حمایت‌کننده از طرح‌های محیط زیستی به ویژه انرژی است که حدود 30 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است و بزرگ‌ترین طرح‌های محیط زیستی از سوی سازمان ملل به منظور نظارت به این بنیاد سپرده می‏شود. در حال حاضر افرادی مانند آقای کوفی عنان (دبیر کل پیشین سازمان ملل) و خانم مانکا گاندی (عضو مجلس سنا و وزیر اسبق محیط زیست هندوستان) عضو هیئت رئیسه آن هستند. این بنیاد یک سازمان غیرانتفاعی است که در پی افزایش آگاهی‌ها و جلب توجهات در راستای ایجاد یک بازنگری و تجدید نظر جهانی در حوزه مسائل مرتبط با انرژی و محیط زیست فعالیت می‌کند. جایزه جهانی انرژی (یا جایزه جهانی برای توسعه پایدار) توسط بنیاد جهانی انرژی به طور سالانه اعطا می شود. هدف از اعطای این جایزه به رسمیت شناختن پروژه‌هایی است که «استفاده دقیق و مقرون به صرفه از منابع و به کارگیری منابع انرژی جایگزین دارند».

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP