در جلسه مشترک مدیران سازمان سرمایه گذاری و وزارت جهاد کشاورزی مطرح شد:بازاریابی فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در بخش کشاورزی

در جلسه مشترک مدیران  سازمان سرمایه گذاری و وزارت جهاد کشاورزی مطرح شد:بازاریابی فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در بخش کشاورزی
در راستای بررسی فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در بخش کشاورزی جلسه ای با حضور سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی سازمان سرمایه گذاری و محمدرضا شافعی نیا مدیرکل دفتر توسعه و تجارت بازار وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، قاسمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته سازمان سرمایه گذاری برای بازاریابی پروژه های سرمایه گذاری خارجی کشورمان در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری اظهار داشت:  در میان سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اهمیت و جایگاه خاصی دارد و  سرمایه گذاری در این  بخش علاوه بر این که موجب رشد تولید و اشتغال در این بخش می شود، با توجه به ارتباطات با سایر فعالیت های اقتصادی، به رشد تولید و اشتغال در سایر بخشها نیز کمک می کند.


وی در ادامه افزود: ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی ودر اختیار داشتن تسهیلاتی چون معافیت های مالیاتی، امکان فروش و عرضه در بازار های داخلی و  بین المللی می تواند برای  سرمایه گذاران جذاب باشد.
 این مقام مسئول خاطر نشان کرد: لازم است بسته های تشویقی و مشوقهای سرمایه گذاری و پروژه های مورد نظر در این بخش برای سرمایه گذاران خارجی طراحی شود.


محمد رضا شافعی نیا مدیر کل  دفتر توسعه و تجارت بازار وزارت جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به وجود فاصله در تولید و فرآوری محصولات در بخش کشاورزی گفت: با توجه به رشد اقتصادی بخش کشاورزی به عنوان یکی از اهداف کلان اقتصادی به همراه کمبود سرمایه های داخلی ضرورت دارد  تامین کسری سرمایه مورد نیاز از طریق سرمایه گذاری خارجی تامین گردد.


رادفر مشاور معاونت برنامه ریزی اقتصادی و بین المللی وزارت جهاد کشاورزی نیز عدم استفاده از تکنولوژیهای نوین در کشاورزی را از مشکلات این بخش دانست وتصریح کرد : فناوری های نوین کمتر در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته و همین باعث شده که در زمینه بهره وری عوامل تولید از منابع موجود در کشور به خوبی استفاده نشود.

۵ بهمن ۱۳۸۸ ۱۵:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP