معاون وزیر اقتصاد مطرح کرد: تحقق نرخ رشد هشت درصدی برنامه پنجم نیازمند منابع مالی بین المللی است

معاون وزیر اقتصاد مطرح کرد: تحقق نرخ رشد هشت درصدی برنامه پنجم نیازمند منابع مالی بین المللی است
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه نشست روسای سازمانهای امور اقتصادی و دارایی کشور که در محل سالن خدمت وزارت اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: برنامه پنجم توسعه ‌برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 20 ساله نرخ رشد هشت درصدی را در نظر گرفته اما دستیابی به این رقم نیازمند منابع مالی بین المللی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود:  پیچیده ترین رفتار بین المللی در عرصه اقتصادی کشور، جذب منابع مالی خارجی از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی می باشد.


وی در عین حال محیط مساعد اقتصادی کشور، بازگشت سرمایه و قوانین مرتبط با سرمایه گذار خارجی در کشور را از جمله بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری خارجی دانست و اضافه کرد: زمانی که این شرایط اولیه فراهم شد ما در نقطه آغاز جذب سرمایه گذار خارجی هستیم.


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در ادامه افزود: ارائه مزیتها و مشوقهای متنوع از سوی کشورهای مختلف و ایجاد مدل سازی تأمین منابع مالی از مهمترین عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور می باشد.

علیشیری در ادامه تصریح کرد : متقاضیان سرمایه گذاری در کشورمان در بخشهای مختلف با مشکلات دست و پا گیر  اداری مواجه هستند، که روند سرمایه گذاری در ایران را با مشکلاتی مواجه کرده است، این در حالی است که براساس تبصره 2 ماده 7 سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، بر این نکته تأکید شده است که پاسخ متقاضی سرمایه گذاری حداکثر ظرف 10 روز از تاریخ ثبت درخواست توسط مرجع ذی ربط صادر کننده مجوز باید کتبا داده شود .


 وی  در ادامه خاطر نشان کرد: در صورت مثبت بودن پاسخ ،مرجع ذی ربط موظف است فهرست مدارک مورد نیاز و در موارد لازم صورت هزینه های قانونی را کتبا به متقاضی اعلام و پس از دریافت مدارک کامل ،حداکثر ظرف یک ماه نسبت به انجام کار ،صدور پروانه، مجوز یا عقد قرارداد با متقاضی اقدام نماید.


معاون  وزیر اقتصاد تصریح کرد: کلیه مدارک نیاز برای صدور مجوز، هزینه ها و همچنین ادارات ذیربط صادر کننده هر مجوز در هر دستگاه ، درکتاب "راهنمای سرمایه گذاری در ایران"  که انتشار یافته است و  همچنین در اختیار بنگاه های بخش خصوصی قرار گرفته و نسخه الکترونیکی آن از طریق سایت سازمان سرمایه گذاری در دسترس همگان است.


ریاست سازمان سرمایه گذاری افزود: چنانچه این مرجع  در پایان مهلت اعلام شده به تعهد خود عمل ننماید و یا در صورت منفی بودن پاسخ، متقاضی از پاسخ دریافتی قانع نشود، اعتراض متقاضی در ستاد سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار ذیربط و یا ستاد سرمایه گذاری ملی به ریاست وزیر اقتصاد و دارایی قابل طرح و رسیدگی است.


علیشیری در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری  نهادهای مرتبط با شاخصهای فضای کسب وکار درکشور ،شاهد ارتقای سرمایه گذاری  بخش خصوصی داخلی و خارجی در کشور باشیم.

۱۳ بهمن ۱۳۸۸ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP