دیدار قائم مقام سازمان سرمایه گذاری با وزیر حمل و نقل و زیرساخت دیجیتال جمهوری فدرال آلمان

دیدار قائم مقام سازمان سرمایه گذاری با وزیر حمل و نقل و زیرساخت دیجیتال جمهوری فدرال آلمان
در پی سفر آقای الکساندر دوبرینت ، وزیر حمل و نقل و زیرساخت دیجیتال جمهوری فدرال آلمان و هیات همراه ایشان به ایران ، قائم مقام سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی ایران با ایشان ملاقات و در خصوص ارتقاء تعاملات اقتصادی دو کشور بحث و گفتگو کردند.

قائم مقام سازمان در این نشست ، ضمن اشاره به سابقه طولانی مناسبات دوجانبه ایران و آلمان و جایگاه خاص و تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه و نقش مهم آلمان در اروپا، تقویت ارتباطات بین دو کشور در سطوح مختلف بویژه  در حوزه سرمایه گذاری و اقتصادی را  عاملی برای کمک به  افزایش درک متقابل و همکاری های دوجانبه دانستند.
ایشان تشکیل پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی بین دو کشور بعد از وقفه 15 ساله در مهرماه سالجاری  در تهران را  نشانگر عزم و اراده مقامات دو کشور برای توسعه مناسبات اقتصادی فی مابین عنوان کردند.
در این نشست ، وزیر محترم حمل و نقل آلمان ضمن اشاره به ملاقاتشان با وزیر محترم راه و شهرسازی کشورمان، مذاکرات خود در خصوص تعدادی پروژه مشخص در زمینه خطوط راه آهن، بنادر، حمل و نقل جاده ای و ترافیک شهری را بسیار مفید ارزیابی کردند و اظهار امیدواری کردند که شرکتهای آلمانی حاضر در این هیات بتوانند با  دستگاههای مربوطه به نقطه مشترکی برای انجام پروژه های مذکور برسند.
ایشان علاوه بر انجام پروژه های توسعه ای و سرمایه گذاری در کشورمان ، به موضوع آموزش نیروی انسانی ایرانی نیز اشاره داشتند و عنوان نمودند که یکی از نتایج این سفر  تفاهم برای آموزش فنی و حرفه ای و اعزام نیروی هایی از کشورمان به آلمان جهت آموزش در حوزه راه آهن بوده است.
آقای الکساندر دوبرینت تاکید داشتند که در صورت طولانی شدن  برگشت تعاملات بانکی بین المللی به وضعیت عادی ، دولت آلمان به دنبال ایجاد راهکاری جدید  برای تامین مالی پروژه ها  خواهد بود. ایجاد صندوق سرمایه گذاری مشترک در آلمان  به عنوان یک راهکار در دستور کار قرار خواهد گرفت.
قائم مقام سازمان نیز در این نشست ضمن استقبال از تاسیس صندوق سرمایه گذاری مشترک ، آمادگی وزارت امور اقتصادی و دارایی را برای تحقق این امر اعلام نمودند.
پس از این دیدار، قائم مقام سازمان در جمعی از شرکتهای آلمانی منتخب  حضور پیدا کردند و ضمن تشریح قوانین و مقررات حمایتی سرمایه گذاری خارجی در کشور، به سئوالات نمایندگان شرکتها پاسخ دادند.

۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP