طرحهای سرمایه گذاری در احداث نیروگاههای تجدید پذیر(پاک) از تسهیلات و مشوقهای سرمایه‌گذاری بخش صنعت برخوردار می شوند.

طرحهای سرمایه گذاری در احداث نیروگاههای تجدید پذیر(پاک) از تسهیلات و مشوقهای سرمایه‌گذاری بخش صنعت برخوردار می شوند.
به گزارش سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و بر اساس تفاهم نامه همکاری منعقده فیمابین وزارت نیرو و وزارت صنعت معدن و تجارت، صنعت آب و برق

  منجمله سرمایه گذاری در احداث نیروگاههای تجدید پذیر(پاک) از تسهیلات، تخفیفات و مشوقها همانند سایر واحدهای تولید، صنعتی ، معدنی و تجاری برخورداری می شوند.
بر اساس این تفاهم نامه همکاری، "پروانه احداث" و "پروانه بهره برداری" صادره از سوی وزارت نیرو، به ترتیب در حکم جواز تاسیس و پروانه بهره برداری صادره از سوی "وزارت صنعت، معدن و تجارت" تلقی گردیده و مشمول کلیه تسهیلات، تخفیفات و مشوقهای دستگاههای ذیربط از جمله استفاده از تخفیفات گمرکی و مالیاتی، مشوقهای صادراتی و تسهیلات مالی می گردند.
به منظور برخورداری از تسهیلات مذکور منجمله برخورداری قانونی از معافیت حقوق و عوارض گمرکی برای تجهیزات خط تولید نیرگاههای تجدید پذیر(پاک) ، متقاضیان سرمایه گذاری پس از ثبت نام در سامانه بهین یاب به آدرس اینترنتی www.behinyab.ir  مدارک مورد نظر را بارگذاری می نمایند و مستندات توسط دفاتر تخصصی مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی و در خصوص امکان بهره مندی از تسهیلات مذکور تصمیم گیری می شود.

۶ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP