با حضور معاون وزیر اقتصاد: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان قزوین افتتاح شد

با حضور معاون وزیر اقتصاد: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان قزوین افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه مراسم افتتاح مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قزوین اظهار داشت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استانها می‌تواند تاثیر زیادی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشد.

 

علیشیری در ادامه یادآور شد: قزوین در جذب سرمایه‌گذاری خارجی  در جایگاه دوم  پس از تهران قرار گرفته و برای اینکه در جایگاه اول جذب سرمایه‌گذاری خارجی باشد ،توانمندیهایی دارد که با استفاده از ظرفیت‌های خود جایگاه نخست کشور را کسب کند.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه اظهار داشت: در مجموع با بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور باید بگوییم که ایران بهشت سرمایه‌گذاری است .


علیشیری  در عین حال خاطر نشان کرد: اینکه ما می‌گوییم بهشت سرمایه‌گذاری دنیا هستیم بدان معنا نیست که دیگر منتظر سرمایه‌گذاران باشیم بلکه مقصود از این سخن این است که کشور ما به لحاظ مختلف دارای فضا و بستر مناسب سرمایه‌گذاری است و از طرفی نباید فراموش کنیم که قانون سرمایه‌گذاری خارجی کشور چهار سال بیشتر از عمرش نمی‌گذرد و هنوز بخش خصوصی توانمندی نیز برای مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی نداریم، در نتیجه باید برای تحقق هرچه بیشتر اهداف و رسیدن به برنامه‌هایمان تلاش کنیم و بخش خصوصی را تقویت کنیم.


علیشیری در ادامه تصریح کرد  : شرایط برای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور فراهم است و سرمایه‌گذاران خارجی نیز در صورت سرمایه‌گذاری در کشورمان شرایط مطلوبی خواهند داشت به عنوان نمونه باید گفت که سرمایه‌گذاران خارجی و صادرکنندگان کالا در کشور ما جزو مشتریان خوش حساب سازمان امور مالیاتی کشور محسوب می‌شود که این نشان از مثبت بودن فضای فعالیت در این عرصه دارند.


معاون وزیر اقتصاد با اشاره به وظیفه سنگین رسانه‌ها اظهار داشت: انتظار ما از رسانه‌ها این است که بر عملکرد مرکز سرمایه‌گذاری استان‌ها نظارت داشته باشند. چرا که بدون توپخانه مطبوعات نمی‌توانیم به موفقیت برسیم.
در ادامه محمد علی قاسمی  رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین اظهار داشت: امروزه اهمیت سرمایه‌گذاری در ایجاد اثرات مثبت اقتصادی در سطح دنیا به طور روزافزونی آشکار شده و دولتمردان چه در کشورهای توسعه‌یافته و چه در کشورهای در حال توسعه سرمایه‌گذاری را به عنوان یکی از عوامل مهم ایجاد اشتغال، امنیت و درآمد می‌داند و به عنوان ابزاری برای بهبود توزیع درآمد می‌شناسند.


 قاسمی افزود: با عنایت به سابقه دیرینه استان قزوین در حوزه صنعت و تجارت، اراده و عزم جدی مدیریت استان بر تسهیل هر چه بیشتر فرایند سرمایه‌گذاری و مساعد کردن فضای کسب و کار سرمایه‌گذاران برای علاقه‌مندان به فعالیت‌های تجاری و تولیدی در استان است.
وی توضیح داد: در این راستا مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قزوین به منظور حمایت و تسریع در امر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و در راستای اهداف مندرج در قانون تصویب و حمایت سرمایه‌گذاران خارجی و نیز ارتقای سرمایه‌گذاری در استان تشکیل شده است و در همین راستا وظیفه دبیر ستاد سرمایه‌گذاری استان نیز برعهده سازمان امور  اقتصادی و دارایی استان  است که این مرکز با مشارکت تشکل‌های بخش خصوصی و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان زیر نظر سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران فعالیت می‌کند.


رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی قزوین خاطر نشان کرد: سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در مورد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی استان، ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری و خدماتی، برنامه‌ریزی برای شناسایی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان، برنامه‌ریزی برای شناسایی و جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به منظور تسهیل اجرای سرمایه‌گذاری‌های مورد نظر، تلاش به منظور فراهم کردن تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران و پیگیری مستمر به پروژه‌های سرمایه‌گذاری تا زمان بهره‌برداری از پروژه‌ها از وظایف ستاد سرمایه‌گذاری استان است.


وی ادامه داد: وجود زیرساخت‌های مناسب صنعتی، توانمندی بارز برخی از واحدهای اقتصادی داخلی و خارجی استان، وجود ساختار خوشه‌های صنعتی، وجود دشت حاصلخیز، وجود اقلیم متنوع، فعالیت واحد‌های کشاورزی وسیع و گسترده، وجود آثار و جاذبه‌های تاریخی و نهادینگی فرهنگ تولید در مردم استان از برنامه‌های استراتژیک و نقاط قوت استان قزوین محسوب می‌شود.

۱۷ بهمن ۱۳۸۸ ۱۷:۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP