اطلاعیه ثبت نام در بورسیه سال 2018-2017

اعلام نتایج بورسیه مقاطع دکترا و فوق دکترای سال 2016 بانک توسعه اسلامی بر اساس اعلام دفتر وامها، مجامع و موسسات بین¬المللی، نتایج رقابتهای سال 1395 (2016) بورسیه دکترا و فوق دکترای بانک توسعه اسلامی همزمان با شرایط و مهلت ثبت نام بورسیه سال 2017 از سوی بانک اعلام گردید. حسب اعلام بانک مذکور، بدلیل کاهش داوطلبین مورد تایید از 100 داوطلب به 50 نفر برای کل کشورهای اسلامی ، محدودیتهای بودجه ای بانک و همچنین با توجه به کاهش تعداد داوطلبین ارسالی از کشورمان به بانک توسعه اسلامی، سهمیه تخصیصی نیز کاهش یافته و برای ایران از 2 نفر سال گذشته به یک نفر تقلیل یافته است. از بین 9 داوطلب معرفی شده از ج .ا.ایران ، داوطلب مورد تایید بانک توسعه اسلامی که بعنوان نفر اول لیست کشورمان معرفی شده بودند و مورد پذیرش قرار گرفتند: • سرکار خانم فاطمه احمدی،‌ رشته فیزیک و علوم کوآنتوم، مقطع دکترا، دانشگاه آکسفورد، انگلستان.اطلاعیه ثبت نام در بورسیه سال 2018-2017

بر اساس اعلام دفتر وامها و مجامع و موسسات بین المللی، ثبت نام جهت بورسیه مقاطع دکترا و فوق دکترای بانک توسعه اسلامی برای سال تحصیلی 2018-2017 آغاز گردیده است. در این دوره بانک 50 نفر از 56 کشور عضو بانک را جهت دریافت بورسیه پذیرش خواهد نمود. متقاضیان میبایست فرمهای تقاضانامه را حسب شرایط و اطلاعات مندرج در اطلاعیه تکمیل و جهت طی مراحل داخلی و اخذ مجوزهای مربوطه، به دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی این سازمان ارسال نمایند. آخرین مهلت دریافت مدارک کامل و ترجمه شده و برابر اصل شده این دفتر پایان وقت اداری روز 06/12/1395 (ششم اسفند ماه 1395 برابر با 25 ژانویه 2017) میباشد. شایان ذکر است که فرصت ارائه شده به هیچ عنوان قابل تمدید نمیباشد.

شرایط و ضوابط ثبت نام متقاضیان به شرح ذیل میباشد:
1-    کلیه هزینهای اقامت، هزینه شهریه دانشگاه و پوشش بیمه پزشکی، هزینه بلیط رفت و برگشت، تهیه منابع آموزشی و شرکت در سمینارها و کنفرانسهای مرتبط در طول تحصیل برعهده دانشگاه بورس دهنده و بانک توسعه اسلامی میباشد. بورس مذکور برای سه سال تمام وقت در مقطع دکترا و یا شش تا دوازده ماه در مقطع فوق دکترا میباشد. هزینه های خانواده بر عهده بانک نبوده و همراه بردن ایشان توصیه نمی گردد.

2-    داوطلب میبایست مقیم کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی،‌ کارمند دائمی و تمام وقت یک موسسه یا مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی و یا شرکت دانش بنیان در کشور مبداء باشد. حداقل 2 سال برای مقطع دکترا و 5 سال برای مقطع فوق دکترا سابقه کاری مرتبط (پس از فراغت از تحصیل) داشته باشد و از سوی دانشگاه محل تحصیل یا موسسه تحقیقاتی محل فعالیت توصیه نامه ارائه شود.

3-    حداکثر سن برای مقطع دکترا 35 و برای فوق دکترا 40 سال میباشد.

4-    رتبه علمی لیسانس یا فوق لیسانس نامبرده در رشته های علوم و تکنولوژی حداقل خوب یا بالاتر باشد.

5-    تعهد بازگشت به کشور پس از پایان دوره به این سازمان ارائه نماید.

6-    از محل دیگری بورسیه دریافت نکرده باشد و در حال تحصیل در مقاطع دکترا و فوق دکترا در این دانشگاه های مورد تایید و یا هیچ دانشگاه دیگری نباشد و پذیرش نیز دارای مدت زمان یکساله قابل تمدید باشد. امکان انصراف پس از ارسال مدارک و پذیرش توسط بانک تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.

7-    تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند.( مدرک آیلتس یا تافل معتبر ضمیمه شود )

8-    دارای شرایط بدنی مناسب جهت شرکت در دوره های دکترا (سه ساله) یا فوق دکترا (12 ماهه) باشد.

9-    رشته های مورد پذیرش شامل پزشکی و سلامت، کشاورزی و محصولات غذایی، منابع آبی و بیابان زدایی، انرژی و توسعه زیرساخت، نانوتکنولوژی و ICT و یا شاخه¬های علوم محض با تمرکز بر اختراعات و نوآوری ها (Invention-Related Pure Science) باشند.

10-در سال آتی داوطلبین مقطع فوق دکترا میبایست مسئولیت انجام یک تحقیق شش ماهه و نوآورانه برای حل مشکلات کشورهای اسلامی از جمله مالاریا،کرونا، ابولا،تولید محصولات غذایی، خشکسالی و منابع آبی  و انرژی را بپذیرند. همچنین بعنوان یک پیش شرط جدید، داوطلبین مقطع فوق دکترا میبایست دعوت نامه ای از یکی از مراکز تحقیقاتی معتبر در یکی از کشورهای عضو بانک یا سایر کشورهای پیشرفته داشته باشند.

11- متقاضیان مقطع دکترا میبایست دارای پذیرش معتبر از یکی از دانشگاههای مورد پذیرش بانک توسعه اسلامی حسب لیست  THES باشند.

12-اولویت با  یکی از دانشگاههای طرف قرارداد  همکاری با بانک  شامل کمبریج، کوئین مری لندن، ناتینگهام و بیرمنگام ،UCL  انگلیس،‌ پرینستون آمریکا،  امپریال کالج، کپنهاگ، کاوست عربستان سعودی،‌پرینستون  یا از پنجاه دانشگاه اول لیست فوق میباشد.

13- نتایج در  دسامبر 2017 از سوی بانک اعلام خواهد شد و شروع دوره از ژانویه یا ژوئن 2018 خواهد بود.

14-کلیه مدارک میبایست صرفاً از طریق مرجع ملی بانک توسعه اسلامی در ایران (دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، وزارت امور اقتصادی و دارایی) به بانک ارسال گردد و هیچگونه مدرک ارسال شده از سایر اشخاص و نهادها معتبر نخواهد بود.

15- متقاضیان میبایست به همراه فرم تکمیل شده و مدارک ترجمه شده که در پوشه به تفکیک و بطور منظم و براساس فرمهای تقاضا قرار داده شده است، به آدرس مرجع ملی بانک به نشانی تهران، میدان امام خمینی، خیابان داور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، ساختمان شهید ابراهیمی، طبقه ششم، دفتر وامها و مجامع بین المللی مراجعه و نسبت به تحویل مدارک و امضای فرم تعهد برگشت پس از پایان تحصیل اقدام نمایند. مراجعه داوطلبین از روزهای شنبه لغایت چهارشنبه و در ساعات اداری و باهماهنگی قبلی با شماره تلفن 39902476  امکان پذیر خواهد بود.

 

متقاضیان میبایست جهت تکمیل فرمها،‌ بررسی کامل  شرایط و ضوابط، دانشگاههای مورد پذیرش و سایر اطلاعات به لینک مربوطه در سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی زیر مراجعه و نسبت به تکمیل فرمها و ارسال اقدام نمایند:

http://www.isdb.org/scholarship and assistance/Merit Scholarship

۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP