بخش خصوصی از مدلهای جدید تامین منابع مالی و مشارکت سرمایه گذاران خارجی استفاده نماید

بخش خصوصی از مدلهای جدید تامین منابع مالی و مشارکت سرمایه گذاران خارجی استفاده نماید
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در نشست مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی که در شرکت دنون (شیرسحر) برگزار شد، اظهار داشت: ما از بخش خصوصی انتظار داریم که وضعیت خود را رشد دهد و از مدلهای جدید از جمله جذب سرمایه گذاری خارجی برای تأمین منابع مالی خود استفاده کند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، علیشیری در ادامه افزود : شرایط پرداخت تسهیلات بانکی باید به صورتی باشد که بانکها تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی اقدام به پرداخت تسهیلات ننمایند  ،چراکه گاهی مشاهده می‌کنیم برای یک پروژه، 95 درصد کل سرمایه‌گذاری تسهیلات پرداخت می‌شود و علت آن بوده است که بانک برای پرداخت تسهیلات تحت فشار بوده است.

به گفته وی ، شرکت‌های داخلی باید به دنبال این باشند که سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کنند و با استفاده از توان مالی سرمایه‌گذار ان خارجی امکان توانمند سازی پروژه وجود دارد .
معاون وزیر اقتصاد در عین حال تأکید کرد: باید کاری کنیم که منابع بخش خصوصی ارتقاء یابد چراکه فشار آوردن برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها روش صحیحی نیست، بانک یک مؤسسه تجاری است و باید بر اساس فرمول‌های اقتصادی فعالیت کند.


علیشیری در پایان  یادآور شد : در همین راستا در تلاش هستیم تا راه را برای ورود بانک‌های خارجی به کشور را هموار کنیم چراکه ورود بانک‌های خارجی بانک‌های داخلی را نیز تقویت می‌کند.

۱۷ بهمن ۱۳۸۸ ۱۸:۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP