قاسمی در بازدید از شرکت کناف تاکید کرد: استفاده از فن آوریهای نوین ساختمانی باید ارتقا یابد

قاسمی در بازدید از شرکت کناف تاکید کرد: استفاده از فن آوریهای نوین ساختمانی باید ارتقا یابد
سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در جریان بازدید از پروژه سرمایه گذاری خارجی از نزدیک با مدیران شرکت کناف ایران گفتگو و به بررسی مسائل و مشکلات آنان پرداخت.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، قاسمی در ادامه افزود: هنوز فناوری های نوین ساختمانی در کشور جایگاه تعریف شده ای ندارد که با فرهنگ سازی مناسب می توان درعرصه رقابت تکنولوژیهای  نوین ساختمانی گام برداشت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بزرگترین مزیت استفاده ازمصالح نوین ساختمانی، مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله است، یادآور شد : با استفاده از این روش، اسراف درمصرف مصالح وهزینه ساخت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در خصوص نحوه اطلاع رسانی پروژه های سرمایه گذاری کشورمان به سرمایه گذاران خارجی تاکید کرد: با راه اندازی سایت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به نشانی www.iio.ir اطلاعات پروژه‌های سرمایه‌گذاری کشورمان در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته می شود.


به گزارش خبرنگار ما ،در ادامه این بازدید حسین سلیمی رئیس هیأت مدیره شرکت کناف ایران گفت: در سازمان سرمایه گذاری اتاقی با نام  "اتاق گفتگو با بخش خصوصی"  وجود دارد که بخش خصوصی می تواند در آنجا مستقر شود و با مدیران سازمان سرمایه گذاری گفتگو نماید و این امر  حاکی از حمایت دولت ازبخش خصوصی و سرمایه گذاران است.


سلیمی مزایای حضور سرمایه گذار خارجی در کشور را اشتغال زایی، انتقال تکنولوژی و افزایش  صادرات دانست و تصریح کرد: لازم است سازمانهایی از جمله گمرک، امور مالیاتی و غیره همکاریهای خود را با سرمایه گذاران و   بخش خصوصی ارتقا دهند.
وی در ادامه یادآور شد : شرکت کناف ایران  به عنوان نمونه ای موفق از سرمایه گذاری خارجی در سال 1372 با 200 میلیون تومان زیان انباشته مواجه بود، اما مدیریت مناسب و حضور سرمایه گذار خارجی توانست، آن را به شرکتی سودآور تبدیل کند.


رئیس هیأت مدیره شرکت کناف ایران تصریح کرد: ظرفیت تولید این کارخانه در آغاز 5 میلیون متر مربع بود که اکنون به 20 میلیون متر مربع در سال افزایش یافته است و توانسته برای 15 هزار نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد نماید.
سلیمی با اشاره به محصولات این کارخانه از جمله صفحه های گچی در انواع ضد رطوبت، حریق، سیمانی و غیره،افزود: با استفاده از این مصالح می توان ظرف مدت 45 روز ساختمان 3 طبقه را اجرایی کرد.


وی در عین حال خاطرنشان کرد: میزان تولید صفحه های گچی روکش دار در آمریکا 3 میلیارد متر مربع و در ایران 7 میلیون مترمربع است که تقریباً مصرف سالانه این محصولات در آن کشور 10 متر مربع و در ایران 7دهم متر مربع می باشد که با توجه به زلزله خیز بودن کشورمان استفاده از این مصالح ضروری به نظر می رسد.

بر اساس این گزارش ، در جریان این بازدید مقرر شد مشکلات شرکت کناف ایران  به سازمان گمرک و امور مالیاتی کشور انعکاس یابد .

 

 

۱۸ بهمن ۱۳۸۸ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP