جایزه علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی

جایزه علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی
بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسائی و تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی فیمابین موسسات علمی و تحقیقاتی 57 کشور عضو، حسب روال هر ساله، سه جایزه که هر یک شامل جایزه نقدی به مبلغ یکصد هزار دلار، نشان افتخار و گواهینامه می‌باشد

 را به سازمانها، نهادها، دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در رشته‌‌های علوم و تکنولوژی می‌باشند، اعطا نماید.
هدف نهایی این رقابت تشویق و افزایش رقابت موثر بین موسسات موفق در حوزه علوم و تکنولوژی و افزایش آگاهی از اقدامات بالقوه کشورهای عضو میباشد. درخواست دریافت جایزه می تواند در سه حوزه؛ مشارکتهای علمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اعضاء، تحقیق و مشارکت در علوم پایه و تحقیقات علمی موثر در کشورهای کمتر توسعه یافته عضو به آن بانک ارسال گردد.
این تحقیقات می‌بایست دارای تاثیرات قابل ملاحظه بر توسعه اجتماعی، اقتصادی کشورهای عضو بوده و در یکی از زمینه‌های مهندسی مواد، بیوتکنولوژی،‌ داروسازی و پزشکی،‌ کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم دارویی، میکروالکترونیک صنعتی، نانوتکنولوژی و منابع انرژی جایگزین باشند. اطلاعات تکمیلی و بروشور این جایزه از سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی www.isdb.org قابل استخراج است.
    لذا متقاضیان (موسسه یا واحد پژوهشی و تحقیقاتی از بخشهای خصوصی، دولتی، منطقه‌ای و بین‌المللی) به وب‌سایت بانک مراجعه و از بخش جایزه علوم و تکنولوژی در صفحه اول سایت، نسخه الکترونیکی فرمهای مرتبط را دریافت و حداکثر تا تاریخ 30 آبان ماه سالجاری از طریق نشانی الکترونیکی STPrize2018@isdb.org  به بخش ذیربط در بانک توسعه اسلامی ارسال  نمایند. همچنین داوطلبین در صورت تمایل به ارسال ضمائم و مقالات علاوه بر  فرمهای ارائه شده از سوی بانک مذکور، می¬بایست آنها را به همراه نسخه ای از فرم تکمیل شده  طی مهلت زمانی فوق به اداره توسعه ظرفیت بانک توسعه اسلامی به نشانی ارائه شده در وب سایت بانک ارسال فرمایند. مقالات دریافتی طی بررسی کمیته های مستقل خارج از بانک، متشکل از پنج موسسه و نهاد علمی معتبر از کشورهای عضو بازبینی شده و نسبت به تعیین برنده نهایی اقدام خواهند نمود. جوایز برندگان در خلال چهل و سومین اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی در سال 2018 اهدا خواهد شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP