حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی

حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی
دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز 14/6/1396 در اولین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی در دولت دوازدهم حضور یافتند.
دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز 14/6/1396 در اولین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی در دولت دوازدهم حضور یافتند.
در ابتدای این جلسه گزارشی از وضعیت عملکرد و اقدامات هیات سرمایه گذاری خارجی و سازمان سرمایه گذاری توسط محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری ارائه گردید.  وی با اشاره به حجم بیش از 18 میلیارد دلار جلب سرمایه گذاری خارجی از ابتدای دولت یازدهم تا مرداد ماه 1396  برتلاش سازمان سرمایه گذاری  در دستیابی به اهداف مندرج در برنامه ششم توسعه و رشد 8 درصدی اقتصادی تاکید نمود.
در ادامه، وزیر امور اقتصادی و دارایی در سخنانی با بیان اهمیت و اهتمام جدی دولت و تاکیدات رئیس محترم جمهور بر بهبود وضعیت سرمایه گذاری خارجی، جلب و تشویق سرمایه های خارجی به حضور در کشور را  از اصلی ترین برنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی عنوان نمود. وی با اشاره به الحاق مناطق ازاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی و با در نظر داشتن ظرفیت های مناطق در جلب سرمایه های خارجی،  سازمان سرمایه گذاری را به فعال تر نمودن حوزه جلب سرمایه در مناطق آزاد دعوت نمود.
بستر سازی بیشتر برای استفاده از سرمایه های انسانی و ایرانیان مقیم خارج، ارتقای دیپلماسی اقتصادی، بهره‌گیری از ابزار اوراق بهادار ارزی در جذب منابع مالی خارجی، همکاری فعال بین سازمان سرمایه گذاری و اتاق بازرگانی و تعامل با بخش خصوصی از دیگر محورهای اشاره شده توسط دکتر کرباسیان در نشست مذکور بود. در این نشست اعضای هیات سرمایه گذاری حضور داشتند. در این جلسه به اهمیت تشکیل اطاق سرمایه گذاری نیز تاکید گردید.
هیات سرمایه گذاری خارجی بر اساس ماده 6 قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی تشکیل می‌گردد و تمامی درخواست های سرمایه گذاری خارجی باید به تصویب هیات مذکور برسند
با توجه به اینکه حضور شخص وزیر در جلسات هیات سرمایه گذاری خارجی در طی سالیان گذشته بی سابقه بوده است، حضور دکتر کرباسیان در این نشست از اهمیت خاصی برخوردار بوده و قطعا در جلب توجه و اعتماد سرمایه گذاران خارجی برای حضور بیشتر در کشور موثر خواهد بود.


۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP