با حضور معاون وزیر اقتصاد و قائم مقام بانک مرکزی تاکید شد : تشکیل کارگروه مشترک برای ارتقای شاخص اخذ اعتبارات

با حضور معاون وزیر اقتصاد و قائم مقام بانک مرکزی تاکید شد : تشکیل کارگروه مشترک برای ارتقای شاخص اخذ اعتبارات
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، به منظور بررسی وضعیت شاخص اخذ اعتبارات کشورمان در شاخصهای فضای کسب و کار ، جلسه ای با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و حمید پورمحمدی قائم مقام بانک مرکزی تشکیل شد .

 
علیشیری  در این نشست اظهار داشت: با توجه به اهمیت شاخص های فضای کسب و کار در ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه گذاران خارجی، لازم است دستگاه های اجرایی با تمرکز بر روی شاخص های کسب و کار، محیط مناسب را برای ورود بخش خصوصی فراهم سازند.


وی در ادامه تصریح کرد: اهمیت سهولت کسب‌وکار به ویژه برای بنگاه‌های کوچک و متوسط به حدی است که کشورهایی از جمله چین، کره، مالزی و روسیه، اصلاح این قوانین را در شمار برنامه‌های خود جهت بهبود اوضاع اقتصادی قرار داده‌اند.


معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: از آنجایی که شاخص‌هایی نظیر شاخص سهولت کسب‌وکار، می‌توانند معیاری برای تصمیم‌گیری‌های اقتصادی سرمایه‌گذاران خارجی قرار گیرد، لذا توجه به اصلاح این قوانین حائز اهمیت بسیار است.


حمید پورمحمدی قائم مقام بانک مرکزی ضمن استقبال از  پروژه فضای کسب و کار کشورمان بر انجام برنامه های اصلاحی توسط بانک مرکزی و واقدامات ضروری برای رفع موانع پیش روی بخش خصوصی کشور تاکید کرد.

پورمحمدی از ایجاد موسسه اعتبار سنجی و رتبه سنجی در کشورمان خبر داد و افزود: شورای راهبری به منظور رفع موانع مذکور  تشکیل شده است و به زودی رتبه سنجی و اعتبار سنجی برای مشتریان انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش ، در این نشست مقرر شد که برای پیگیری موثر موارد فوق، کار گروهی متشکل از نمایندگان سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایران، بانک مرکزی، بانک‌های دولتی و خصوصی و همچنین  نمایندگان بخش خصوصی تشکیل شود.

لازم به ذکر است  از آنجایی که تکمیل کنندگان پرسشنامه ها اطلاع دقیق و صحیحی از قوانین و مقررات و نیز تسهیلات فراهم شده ندارند، ‌ توافق شد علاوه بر اطلاع رسانی مناسب از طریق رسانه های جمعی،‌ همایشی برگزار و آخرین اصلاحات صورت گرفته در قوانین  مربوط به امور بانکی به اطلاع بخش خصوصی رسانده شود.

۱۸ بهمن ۱۳۸۸ ۱۸:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP