پروژه سندن ایرانیان مدل خوب و موفقی از سرمایه‌گذاری خارجی است

بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در بازدید از شرکت سندن ایرانیان اظهار داشت: پروژه سندن ایرانیان مدل خوب و موفقی از سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت سرمایه‌گذار داخلی است

بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در بازدید از شرکت سندن ایرانیان اظهار داشت: پروژه سندن ایرانیان مدل خوب و موفقی از سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت سرمایه‌گذار داخلی است .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، علیشیری در ادامه افزود : 20 سال پیش نماینده شرکت سندن ایرانیان در جمهوری اسلامی کالاهای این شرکت را وارد می‌کرد علی‌رغم پیشنهاد ارائه شده برای تولید محصول از این کار اکراه داشت.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه تصریح کرد :  ‌اما 10 سال پیش سرمایه‌گذار داخلی با سرمایه‌گذار خارجی وارد مذاکره شد و از مونتاژ کار خود را شروع کرد و امروز شاهد تولید گسترده محصولات سندن ایرانیان در کشور خودمان هستیم.
وی تصریح کرد: دلالان سندن آن‌روز مانع از سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد تولید در کشورمان بودند و امروز نیز همین مانع در مقابل برخی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی از جمله حضور شرکت تویوتا برای تولید در کشورمان وجود دارد ولی قطع یقین ایر تویوتا باید آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در کشور اعلام کند و از این مدل‌سازی‌ها الگوگیری شود.
علیشیری در عین حال تصریح کرد :‌ بخش خصوصی توانمند یکی از ویژگی‌های مهم برای موفقیت سرمایه‌گذاری خارجی است چرا که بخش خصوصی داخلی با گفتگو و مذاکره مناسب و صحیح می‌تواند زمینه حضور سرمایه‌گذاری خارجی را فراهم کند به عنوان نمونه در پروژه سندن ایرانیان سرمایه گذار داخلی با نقش ضربه‌گیری توانسته مشکلات داخلی را حل کرده و به شریک خارجی منتقل نکند در نتیجه امروز نه تنها شاهد وجود تولید در شرکت سندن ایرانیان و عرضه کالاهای در بازار داخلی هستیم بلکه این شرکت امروز جزء  شرکت‌های موفق  داخلی و صادراتی است.
در ادامه این بازدید ، فرخ شریعت مدیرعامل شرکت صنایع سندن ایرانیان اظهار داشت : شبکه جهانی سندن 46 دفتر فروش و 22 کارخانه تولیدی در کشورهای مختلف دنیا دارد و افزود: این شرکت دومین تولید‌کننده کولر خودرو در دنیا و نخستین تولید‌کننده کمپرسور در دنیا است.
شریعت عوامل موفقیت و توسعه این شرکت را سرمایه گذاری مشترک با کشورهای خارجی و رعایت اصول مدیریت  عنوان‌کرد و افزود: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت شرکتهای خارجی یکی‌از عوامل مصون ماندن این شرکت از آسیبهای تغییر ناگهانی قوانین واردات و صادرات است.
به گفته وی از جمله محاسن سرمایه‌گذاری مشترک به روز شدن خط تولید با فن‌آوری روز دنیا  می باشد و حفظ کیفیت محصول و آموزش مداوم پرسنل از دیگر عوامل موفقیت می‌باشد.
مدیرعامل شرکت صنایع سندن ایرانیان در ادامه افزود : شرکت سندن ایرانیان  16هزار و 298 پرسنل در دنیا دارد و 28 شرکت خودروسازی دنیا مشتری سندن هستند.
وی در ادامه تصریح کرد:‌ این شرکت در اردیبهشت سال 79 در ایران با مشارکت ایران و امارات با سرمایه 5 میلیون دلاری راه‌اندازی شد که در حال حاضر کارخانه شماره یک ، 18 هزار متر مربع مساحت دارد و سرمایه در گردش ما 167 میلیون دلار به صورت سالانه است.
شریعت  در عین حال خاطر نشان کرد : در حال حاضر 22 میلیون دلار سرمایه داریم و یک هزار و 17 نفر پرسنل در مجموعه شرکت سندن ایرانیان مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد تنها 5 نفر پرسنل خارجی هستند.
وی در ادامه  تصریح کرد: پس از موفقیت‌هایی که داشتیم شرکت سندن ژاپن به این نتیجه رسید که شرکت سندن ایرانیان توانایی لازم را دارد، در نتیجه  تولید کمپرسور در سال 82 13به سندن ایرانیان واگذار شد و  در حال حاضر تولید شرکت از 19 هزار ست به 980هزار تا پایان دی ماه رسیده که پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری به یک میلیون و 250 هزار ست برسد.


مدیر عامل شرکت سندن ایرانیان  در پایان اعلام کرد: 80 سازنده داخلی با 6 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم با شرکت سندن ایرانیان همکاری دارند و در حال حاضر میزان خودکفایی این شرکت به حد بالایی افزایش یافته به طوری که در حال حاضر 65 درصد قطعات تولیدی محصولات این شرکت داخلی است.

۲۰ بهمن ۱۳۸۸ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP