هشدار شرکت‌های آلمانی به مرکل؛تحریم بیشتر علیه ایران چهل هزار آلمانی را بیکار می‌کند

تحریم بیشتر علیه ایران چهل هزار آلمانی را بیکار می‌کند رئیس انجمن تجارت خارجی آلمان در این باره گفته است: از دست دادن تجارت با ایران تحمل‌ناپذیر است. «ینس ناگل» در این باره همچنین افزوده است که تحریم ایران به طور کل برای وی درک‌ناشدنی است و این کار به معنای در اختیار گذاردن تجارت ایران در اختیار رقبای اروپایی و آسیایی آلمان است.

تحریم بیشتر علیه ایران چهل هزار آلمانی را بیکار می‌کند
رئیس انجمن تجارت خارجی آلمان در این باره گفته است: از دست دادن تجارت با ایران تحمل‌ناپذیر است. «ینس ناگل» در این باره همچنین افزوده است که تحریم ایران به طور کل برای وی درک‌ناشدنی است و این کار به معنای در اختیار گذاردن تجارت ایران در اختیار رقبای اروپایی و آسیایی آلمان است.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  به نقل از تابناک ،در حالی که آمریکایی‌ها با هر وسیله‌ای همچون بهره‌گیری از تهدید و تشویق به دنبال جلب حمایت چین برای موافقت با تحریم‌های بیشتر علیه ایران هستند، در پارلمان آلمان نیز دو دستگی درباره حمایت آلمان از اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران پدید آمده است.
نشریه آلمانی «هنلز بلات»، در این باره می‌نویسد: وزیر تجارت آلمان آشکارا مؤثر بودن اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران را زیر سؤال برده و این موضوع را به آگاهی آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان که یکی از متحدان سرسخت اسرائیل نیز هست، رسانده و این در حالی است که شرکت‌های آلمانی نیز با مواضع آنجلا مرکل در قبال ایران مقاومت می‌کنند و بر این باورند که آلمان نباید سیاست آمریکا و صهیونیست‌ها را پیگیری کند.
بر پایه این گزارش، شرکت‌های آلمانی به شدت برای از دست دادن احتمالی بازار ایران و تجارت با این کشور نگران هستند، به گونه‌ای که رئیس انجمن تجارت خارجی آلمان در این باره گفته است: از دست دادن تجارت با ایران تحمل‌ناپذیر است.
«ینس ناگل» در این باره همچنین افزوده است که تحریم ایران به طور کل برای وی درک‌ناپذیر است و این کار به معنای در اختیار گذاردن تجارت ایران در اختیار رقبای اروپایی و آسیایی آلمان است.
این گزارش می‌افزاید: «یورگن تومان»، رئیس انجمن صنایع آلمان نیز با مخالفت با تحریم ایران گفته است که ما باید خاطر تحریف‌های سیاسی آمریکا و صهیونیست‌ها درباره برنامه نظامی ایران نتیجه یک دهه فعالیت تجاری خوبمان با ایران را از دست بدهیم. در همین حال، رئیس اتاق تجارت و صنایع آلمان نیز در این باره به اظهار نظر پرداخته و پیش‌بینی کرده است، در صورت اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران، بیش از ده هزار نفر آلمانی شغل خود را از دست خواهند داد و این بر رشد اقتصادی این کشور تأثیر منفی خواهد گذاشت.
وی همچنین افزوده است که حدود چهل هزار نفر دیگر مستقیم، در آلمان درگیر و یا شاغل در بخش تجارت با ایران هستند که شغل این افراد نیز در خطر قرار می‌گیرد.
در واقع می‌توان گفت که با این اوصاف، نزدیک به چهل هزار نفر از آلمانی‌ها در صورت حمایت این کشور از اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در خطر است.
اما در همین حال، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا اعتراف کرد از سوی برخی از چهره‌های شاخص مجلس سنای آمریکا به چین فشارهای سیاسی وارد می‌شود تا پکن به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران تن در دهد.
 
وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ایرانی‌ها زمان گفت‌وگو و دیپلماسی را از دست دادند و اکنون باید خود را برای تحریم‌های بیشتر آماده کنند.
 
کلینتون از نقش چین در اعمال محرومیت‌ها نیز سخن گفت و افزود: تبادلات نفتی ایران و چین ایجاب می‌کند که چینی‌ها نقش بیشتری در اعمال تحریم‌ها علیه ایران داشته باشند و اگر حمایت‌های خود از ایران را کم کنند از سوی آمریکا خدمات و مواد اولیه مورد نیاز اقتصاد در حال توسعه خود را دریافت خواهند کرد.
گفتنی است، در دنیای کنونی و در وابستگی متقابل کشور‌ها به همدیگر هر اندازه کشوری بتواند مزیت‌های خود در بخش‌های اقتصادی را ارتقا دهد و کشور‌های بیشتری را جذب مزیت‌های خود کند، خود به خود در محاسبات سیاسی نیز از وزن بالاتری برخوردار خواهد بود و این قاعده درباره تجارت ایران و آلمان احتمال به خطر افتادن شرکت و برخی از مردم این کشور را به خوبی نشان می‌دهد؛ اما نکته قابل توجه در این میان، این است که آلمان‌ها نیز فشار‌های وارده به ایران به رهبری آمریکا و اسرائیل را تحرکاتی سیاسی می‌دانند و هر اندازه ایرانیان بتوانند بر تبلیغات منفی این کشور‌ها خود را غالب کنند، کذب بودن ادعای آنان بیش از پیش روشن خواهد شد.
 

 

۲۰ بهمن ۱۳۸۸ ۱۱:۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP