معاون وزیر اقتصاد در دیدار با معاون نخست وزیر ترکیه تاکید کرد:دولت از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند

معاون وزیر اقتصاد در دیدار با معاون نخست وزیر ترکیه  تاکید کرد:دولت از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در دیدار با احمد اسکو معاون نخست وزیر و رئیس سازمان خصوصی سازی ترکیه گفت: حجم همکاریها و مبادلات بین دو کشور ایران و ترکیه نسبت به ظرفیت‌ها و روابط سیاسی عالی بین دو کشور قابل افزایش است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44 ،یادآور شد: با توجه به تجربیات ترکیه در زمینه خصوصی سازی لازم است با همکاریهای دو کشور ،شرکتهای  قابل واگذاری به بخش خصوصی از جمله پتروشیمی، مخابرات به بازارهای بین المللی ارائه شود و این در حالی است که روند خصوصی سازی نیز در کشورمان شتاب بیشتری گرفته است.


این مقام مسئول یادآور شد: تجربیات و آمار جذب  سرمایه گذاری بیانگر این است که سرمایه گذاران ترکیه ای به عنوان فرصت استثنایی سرمایه گذاری به ایران  نگاه می کنند.
علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد :سرمایه گذاران ترکیه ای در بخشهای چوب و نساجی بیشتر از سایر بخشها برای سرمایه گذاری علاقمندی نشان داده اند.


وی در ادامه با اشاره به حضور موفق بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از جمله شرکت آفریقای جنوبی ایرانسل در ایران ، یادآور شد: بازار ایران بازاری بکر و غیر رقابتی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود.


احمد اسکو معاون نخست وزیرو رئیس سازمان خصوصی سازی ترکیه نیز با اشاره به مشترکات فرهنگی دوکشور، خاطر نشان کرد: روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دو کشور ایران و ترکیه رشد فزاینده ای یافته است و حاکی از عزم جدی مقامات عالیرتبه دو کشور برای گسترش روابط اقتصادی و سیاسی  فی ما بین  است.

احمد اسکو تاکید کرد : ما به عنوان نماینده بزرگترین بخش خصوصی و دولت ترکیه  به ایران آمده ایم تا فرصتهای سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهیم.
وی در ادامه افزود: با توجه به مذاکراتی که با سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفته است، قرار است در این منطقه سرمایه گذاری شود.


سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی نیز در این دیدار به تشریح قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی ایران پرداخت و افزود: با توجه به معافیتهای مالیاتی و گمرگی در مناطق آزاد ،سرمایه گذاران ترکیه ای می توانند در پروژه های بندری کشورمان در قالب ساخت، بهره برداری و انتقال ‌مشارکت نمایند.

قاسمی در پایان خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران خارجی ،ضمن برخورداری از مزایای قانونی ، چنانچه شرکت ایرانی از تعهدات خود خودداری کرد، دولت از سرمایه گذاران خارجی حمایت خواهد کرد.

۲۰ بهمن ۱۳۸۸ ۲۰:۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP