با مشارکت سرمایه گذار خارجی :زعفران ایران به بیش از 40 کشور جهان صادر می شود

با مشارکت سرمایه گذار خارجی :زعفران ایران به بیش از 40 کشور جهان صادر می شود
حبیب معصومیان مدیر عامل شرکت زعفران گلوبال گفت: علی رغم کیفیت بالای زعفران ایران ،همیشه اروپاییان از آلودگی فیزیکی و تغییر رنگ طبیعی آن به علت فروش فله ای شکایت می کردند،بنابراین تصمیم گرفتیم زعفرانی را در کشورمان تولید و بسته بندی کنیم که از استانداردهای اروپا نیز برتر باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،  معصومیان در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس تجربه 20 ساله  ای که با واردکنندگان  زعفران در کشورهای اروپایی داشتیم با شرکت موفق اسپانیایی در این خصوص جهت سرمایه گذاری خارجی و انتقال تکنولوژی مدرن اروپایی برای تولید و بسته بندی زعفران ایرانی مطابق با استاندارد اروپا مذاکره کردیم.

وی در ادامه افزود: جهت گیری مناسب بازار ، شناخت فرصتها و پتانسیل های موجود در بازار ،نیاز مشتریان  بین المللی و همچنین درک صحیح از مزیتها و امکانات بالقوه و بالفعل در مدت کوتاهی باعث گردید که محصولات اندک شر کت به اندازه خود سهم مناسبی از فروش و بازار صادرات را در اختیار گرفته و موجب رونق تولید و بالطبع افزایش صادرات  گردد .


توقف فروش فله ای زعفران

 
مدیر عامل شرکت  زعفران گلوبال در ادامه افزود: با توجه به تلاشهای شبانه روزی مدیران و کارکنان این شرکت در بخشهای تولید، فرآوری، کنترل کیفی، بسته بندی ،بازاریابی و صادرات برای تولید با کیفیت و با مشارکت سرمایه گذاری خارجی، زعفران تولیدی را با نام مقدس جمهوری اسلامی ایران روانه بازار اروپا کردیم.


به گفته وی ، این شرکت ضمن اشتغال آفرینی برای  3000 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از فروش فله ای زغفران به کشورهای مختلف  جلوگیری می کند.


این کارآفرین موفق در ادامه خاطر نشان کرد : این شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،توانست با برداشت 160 تن گل زعفران از مزارع زعفران تربت حیدریه و  واردات یک دستگاه ماشین تست زعفران از اسپانیا و فرآوری اصولی  مقدار 1200 کیلو گرم زعفران فرآوری شده بسیار ممتاز و همچنین2200  کیلوگرم زعفران فریز آوری شده را  به بیش از 40 کشوراز جمله   بازارهای اروپایی  صادر و  5میلیون یورو ارز وارد کشور نماید.


معصومیان در پاسخ به این پرسش که آیا در این مسیر مشکلاتی هم داشتید، گفت : بر اساس ایمان، دانش  و تجربه ای که در صنعت زعفران  داشتیم ،ما از مشکلات فرار نکردیم بلکه همیشه به مشکلات خوش آمد گفتیم و این دید مثبت ما موجب شد که محصول با کیفیتی که در ایران تولید می شود ،تعجب شرکتهای اروپایی را به دنبال داشته باشد و شرکتهای اروپایی رقیب به ما تبریک می گفتند.


وی در پایان خاطر نشان می کند: تجربه ما نشان داد که سرمایه گذاری خارجی زیر بنای همه شاخصهای مثبت اقتصادی  از جمله صادرات، اشتغال زایی وانتقال تکنولوژی در کشور است  و اگر به این امر  توجه شود رشد اقتصادی هر کشوری جهشی خواهد بود.


لازم به ذکر است ، بهره گیری از تجارب موفق شرکتهای داخلی که با سرمایه گذار خارجی مشارکت داشتند، می تواند الگوی مناسبی  برای تولیدکنندگان داخلی باشد  .

۲۱ بهمن ۱۳۸۸ ۱۷:۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP