برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه اسکاپ در وزارت امور اقتصادی و دارایی

برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه اسکاپ در وزارت امور اقتصادی و دارایی

برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه اسکاپ در وزارت امور اقتصادی و دارایی
اسکاپ (کمیسیون اقتصادی آسیا و خاور دور) به عنوان یکی از کمیسیون های شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل، کارگاه آموزشی- تخصصی سه روزه از 17 لغایت 19 مهرماه سالجاری در محل وزارتخانه متبوع و با مشارکت نمایندگان ذیربط از استان ها، دستگاه های داخلی به ریاست سازمان سرمایه گذاری برگزار می کند.
در مراسم افتتاحیه که به ریاست و با سخنرانی جناب آقای دکتر خزاعی ریاست محترم این سازمان برگزار شد، به نقش ارزنده اسکاپ  در ایجاد تسهیلات لازم جهت توسعه کشورهای آسیا و اقیانوسیه نظیر ایران اشاره و تاکید شد. بر این اساس، اسکاپ با برخورداری از زمینه ها وحوزه های مختلف فعالیت و جنبه‌های اجتماعی قادر است نقش مهمی در بالا بردن سطح فعالیت‌های اقتصادی و افزایش سطح زندگی در کشورهای در حال توسعه همچون ایران ایفا نماید. با توجه به 9 کمیته قانونی در بخش هایی چون؛ توسعه کشاورزی، برنامه‌ریزی توسعه، صنعت، اسکان بشر و فن‌آوری، منابع طبیعی، جمعیت، توسعه اجتماعی، آمار، تجارت، کشتیرانی، حمل و نقل، و ارتباطات، گستره وسیعی از فرصت ها و زمینه های همکاری میان اسکاپ با بخش های ذیربط کشورمان  وجود دارد که نیازمند مشارکت، همراهی و همکاری فعال نمایندگان اسکاپ و دستگاه ها و بازوهای تصمیم ساز و اجرایی داخلی است.
انتظار می رود تبادل تجربیات در این کارگاه سه روزه و شناسایی چارچوب و فضای مناسب مشارکت اسکاپ در برنامه های زیرساختی و تسهیل همکاری های اقتصادی،تبادل اطلاعات اقتصادی و فنی، از دیگر حوزه هایی باشد  که در نشست های مربوطه بررسی و مدنظر قرار خواهند گرفت.
 
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP