ملاقات وزیر امور اقتصاد و دارایی با رئیس جمهور جمهوری سریلانکا

ملاقات وزیر امور اقتصاد و دارایی با رئیس جمهور جمهوری سریلانکا

                   جناب آقای دکتر دانش جعفری وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در روز سه شنبه مورخ 25 دیماه 1386  مطابق با 15 ژانویه 2008 با جناب آقای ماهیندرا راجاپاکسا رئیس جمهور محترم جمهوری سریلانکا دیدار و گفتگو نمودند. در این ملاقات چند تن از وزرا و اعضای هیات دولت سریلانکا نیز حضور داشتند.

        جناب آقای دکتر دانش جعفری با اشاره به روابط دیرینه دو کشور و با توجه به موافقت نامه ها و توافقات فیمابین، خواستار گسترش و توسعه هر چه بیشتر همکاریهای دو کشور گردیدند.

       لازم به ذکر است همچنین در حال حاضر نمایندگان شرکت نفت جمهوری اسلامی ایران به منظور بررسی پروژه توسعه و بازسازی پالایشگاه نفت سریلانکا در آن کشور بسر می برند.

        رئیس جمهور سریلانکا نیز با اشاره به توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران بر لزوم تلاش دو کشور جهت توسعه همکاریها تاکید نمودند. ایشان از پذیرش دعوت توسط جناب آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران برای سفر به آن کشور ابراز خرسندی کرده و همچنین اضافه نمودند که اینگونه ملاقاتها و تبادل هیات های رسمی می تواند به افزایش همکاریها منجر شود. لازم به یادآوری است که قرار است در روزهای 26 تا 30 ژانویه سالجاری نمایشگاه تجاری جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا برگزار گردد. مضافا" اینکه طرفین توافق نمودند که دفتر توسعه همکاریهای جهانگردی در تهران و کلمبو تاسیس گردد.

         پس از این دیدار جناب آقای دکتر دانش جعفری وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، ضمن بازدید از یکی از شهرکهای صنعتی در کلمبو ، یک اصله نهال به رسم دوستی دو کشور در محوطه شرکت سرمایه گذاری خارجی آن کشور غرس نمودند که در فرهنگ سریلانکا این امر حاکی از موقعیت بارز و اهمیت جمهوری اسلامی ایران نزد دولت و ملت سریلانکا است.

۲۶ دی ۱۳۸۶ ۱۵:۳۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP