با حضور مدیر کل دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی :چهل و دومین نشست مشورتی طرح کلمبو در دهلی نو برگزار شد

با حضور مدیر کل دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی :چهل و دومین نشست مشورتی طرح کلمبو در دهلی نو برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، احمد جمالی مدیر کل وامها ،مجامع و موسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری گفت:چهل و دومین نشست مشورتی طرح کلمبو در دهلی نو برگزار شد.

جمالی در ادامه افزود: با توجه به فعالیتهای گسترده طرح کلمبو در زمینه ارتقای دانش فنی و توسعه منابع انسانی کشورهای عضو، در  این نشست  24 کشور عضو ،11 ناظر از 7 کشور و همچنین نمایندگان موسسات  بین المللی از جمله بانک توسعه اسلامی و  اکو حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار ما ،وی در  عین حال خاطر نشان کرد : در این نشست  ایجاد ارتباط بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران و کالج کارکنان کلمبو، استفاده از ظرفیتهای بانک توسعه اسلامی در زمینه آموزش و یا تامین مالی، همکاری با سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران  و برگزاری دوره مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته جمالی ،همچنین در حاشیه این نشست مقرر شد به  منظور استفاده از  تجربیات کشور هند در زمینه مشارکت بخش خصوصی و دولتی در تامین مالی پروژه های زیر بنایی ،این تجربیات به نهادهای مرتبط داخلی در کارگاه آموزشی  که در سال آتی برگزار می شود  ، منتقل گردد .

مدیر کل دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی در پایان خاطر نشان کرد: در این نشست سازمان سرمایه گذاری به عنوان نماینده طرح کلمبو در کشورمان با ارائه گزارشی از عملکرد کلمبو در ایران و نتایج آن پیشنهاداتی در جهت  ارتقای همکاریهای بین ایران و کلمبو ارائه داد.

لازم به ذکر است سازمان طرح کلمبو یکی از قدیمی ترین سازمان های بین المللی و متشکل از 26 کشور از سه قاره آسیا، اقیانوسیه و آمریکا است و به منظور گسترش همکاری بین کشورهای عضو برای توسعه اقتصادی و اجتماعی تاسیس شده است که مقر اصلی آن در سریلانکا است و  معمولا با برگزاری دوره های آموزشی و انعقاد تفاهم نامه تجربیات کشورهای عضو در امر توسعه را به کشورهای کمتر توسعه یافته انتقال می دهد.

۲۷ بهمن ۱۳۸۸ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP