با حضور مقامات ارشد اکو:اجلاس بررسی بحران مالی جهانی و اثرات آن بر کشورهای عضو اکو در تهران برگزار می شود

با حضور مقامات ارشد اکو:اجلاس بررسی بحران مالی جهانی و اثرات آن بر کشورهای عضو اکو در تهران برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: در دهمین اجلاس سران سازمان اکو در تهران و بر اساس پیشنهاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و مصوبه پایانی آن اجلاس مقرر شد، نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو اکو جهت بررسی اثرات بحران مالی جهانی بر کشورهای عضو بررسی و تبیین شود.

علیشیری در ادامه افزود: بر پایه هماهنگی های صورت گرفته با وزارت امور خارجه، دبیرخانه سازمان اکو و کشورهای عضو، این اجلاس با حضور مقامات ارشد کشورهای عضو اکو روز چهارشنبه پنجم اسفند ماه در تهران برگزار خواهد شد.

وی در عین حال خاطر نشان کرد : این اجلاس با حضور دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و نمایندگان کشورهای ترکیه، پاکستان، آذربایجان، قرقیزستان، افغانستان، تاجیکستان ، ترکمنستان و همچنین نمایندگان ارشد صندوق اوپک برای توسعه بین المللی، بانک توسعه و تجارت اکو و بانک توسعه اسلامی برگزار خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه افزود: روسای بانکهای مرکزی ترکیه و پاکستان ، معاونین وزارتخانه های اقتصاد و  دارایی عضو و همچنین روسا و مدیران ارشد اتاقهای بازرگانی این کشورها در اجلاس حضور خواهند داشت.
 

علیشیری تصریح کرد: در این اجلاس قرار است کارگروه تخصصی تاثیرات بحران را بر سه حوزه مالی و پولی ،بازار سرمایه، بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی در کشورهای عضو را مورد بررسی قرار داده و به جستجوی ابزارهایی بپردازند تا سطح آسیب پذیری کشورهای عضو را در تحولات جاری و آتی بین المللی به حداقل برسانند.،

به گفته معاون وزیر اقتصاد ،در این اجلاس رئیس کل بانک مرکزی ج.ا. ایران ، رییس اتاق بازرگانی وصنایع و معادن ایران و معاونین ذیربط وزارت اقتصاد به همراه همتایانشان در اکو و با حضور نمایندگان مجامع بین المللی مدعو، به طرح دیدگاههای خویش  در خصوص موضوع خواهند پرداخت .

علیشیری در پایان اظهار امیدواری کرد این اجلاس بتواند ضمن تشریح دقیق علت و تحولات بحران مالی بین المللی، راه حل های پایدار و ریشه ایی را برای گسترش مناسبات اقتصادی منطقه ای و ضربه گیری بحران بر کشورهای عضو به دست آورد.

۲۸ بهمن ۱۳۸۸ ۱۷:۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP