در نشست مشترک سازمانهای سرمایه گذاری ،توسعه تجارت و گمرک تاکید شد: جایگاه ایران در تجارت فرا مرزی ارتقا می یابد

در نشست مشترک سازمانهای سرمایه گذاری  ،توسعه تجارت و گمرک  تاکید شد: جایگاه ایران در تجارت فرا مرزی ارتقا می یابد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، نشستی به منظور بررسی بهبود شاخص تجارت فرا مرزی در پروژه فضای کسب و کار با حضور اکبر قهرمانی معاون مدیر کل دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی و همچنین مدیران سازمانهای توسعه تجارت و گمرک برگزار شد .

قهرمانی در این نشست اظهار داشت :  علی رغم ارتقای 8 رتبه ای کشورمان در  شاخص تجارت فرامرزی ، انتظار می رود این شاخص در مقایسه با کشورهای دیگر،  بیشتر ارتقا یابد .

وی با اشاره به اقدامات مثبت سازمان توسعه تجارت برای بهبود شاخص تجارت فرامرزی خواستار اجرای اصلاحات پیشنهادی بانک جهانی مربوط به این شاخص در کشورمان شد.


در ادامه این جلسه کرمانشاهی معاون سازمان توسعه تجارت بر پیگیری رفع موانع قانونی مرتبط با تجارت فرامرزی تاکید کرد و افزود: از پیشنهادات بخش خصوصی در جهت تسهیل تجاری و رفع موانع پیش رو استقبال می کنیم.


وی  در عین حال خاطر نشان کرد : اقداماتی از جمله استفاده از امضای الکترونیکی در اسناد واردات و صادرات و ارسال آن از طریق پست  الکترونیکی، تسهیل فرایندهای بازرسی، ارزیابی و ترخیص در گمرک  در حال انجام و پیگیری است .


به گزارش خبرنگار ما ، نادری نماینده گمرک و معاون مدیر کل گمرک در ادامه  تصریح کرد: ایجاد سیستم اظهار از راه دور در بند شهید رجایی هم اکنون در حال اجرا است و گمرک آمادگی دارد در صورت درخواست بخش خصوصی، این سیستم را برای آنها نیز  فعال نماید.


وی در ادامه پیشنهاد کرد گمرک به منظور تسریع فعالیت های گمرکی برای صادر کنندگان و واردکنندگان بخش خصوصی انجام امور گمرکی مربوط به آنها را در گمرک شهید رجایی انجام دهد و برای سازمانهای  دولتی از طریق بنادر امام خمینی و چابهار برای انجام خدمات گمرکی انجام شود.


همچنین در این نشست مقرر شد موضوعات مربوط به ثبت سفارش، ایران کد و گواهی مبدأ توسط سازمان توسعه تجارت پیگیری و اقدامات اصلاحی که امکان اجرای آنها تا پایان بهار سال1389 وجود دارد توسط دستگاههای ذیربط اعلام گردد تا به بخش خصوصی اعلام گردد.

۲ اسفند ۱۳۸۸ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP