علیشیری اعلام کرد:نگرانیهای موجود درخصوص بحران مالی جهانی هنوز پابرجاست و باید منتظر پس لرزه های سنگین بحران بود

علیشیری اعلام کرد:نگرانیهای موجود درخصوص بحران مالی جهانی هنوز پابرجاست و باید منتظر پس لرزه های سنگین بحران بود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، در آستانه برگزاری اولین نشست تبیین اثرات بحران مالی جهانی بر کشورهای عضو اکو که فردا در تهران برگزا خواهد شد،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری گفت: علی رغم ارائه بسته مشوقهای مالی و اقتصادی دولتهای غربی و آمریکا برای برون رفت از بحران و بروز برخی نشانه های بهبود در بازارهای مالی، باید عمیقاً نگران پس لرزه های سنگین بحران و حرکات چرخه ایی آن در آینده باشیم.


علیشیری در ادامه در خصوص علت این نگرانیها  افزود : اولاً محرکهای اقتصادی و تزریق نقدینگی اقدامات موقتی است و نمی توان آن را بعنوان تغییرات بنیادی در نظر گرفت، ثانیاً قیمتهای مسکن در بازار آمریکا علیرغم تزریق یک هزار میلیارد دلار به این بازار توسط فدرال رزرو هنوز متعادل نشده است.


وی در عین حال خاطر نشان کرد: کسری بودجه کشورهای بزرگ به ویژه آمریکا ،علائم هشدار دهنده ایی برای بازار است، لذا بروز تزلزل مجدد در بازارهای سهام ، مسکن و سرمایه قابل پیش بینی است.


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران با اشاره به عمیق شدن بحران در برخی از کشورهای منطقه و همچنین در اروپا نظیر یونان گفت: همه اینها علائمی است که نشان می دهد اقتصاد جهانی دوران نقاهت خود را سپری نکرده است.

علیشیری تصریح کرد: کشورهای در حال توسعه به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه و عضو اکو باید کماکان اقدامات احتیاطی لازم را برای ضربه گیری خود از نوسانات جدید بحران و عمیق تر شدن رکود به صورت دسته جمعی به عمل آورند.


وی در پایان  ابراز امیدواری کرد که نشست مقامات ارشد اکو و نمایندگان سازمانهای بین المللی بتواند راه حل های مشترکی را برای اقدام عمومی در سطح منطقه انجام دهند تا اثرات بحران تأثیرات حداقلی خود را بر اقتصاد واقعی آنها بگذارد.

۴ اسفند ۱۳۸۸ ۱۷:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP