کمک پانصدهزار دلاری صندوق اوپک به ایران

کمک پانصدهزار دلاری صندوق اوپک به ایران

کمک پانصدهزار دلاری صندوق اوپک به ایران
در ادامه اقدامات وزارت اقتصاد و سازمان سرمایه گذاری برای جلب کمک های بین المللی در مقابله با کرونا و با توجه به گستردگی و شدت شیوع کرونا در سطح جهان وزارت اقتصاد برای دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از بانک های توسعه ای تلاش نموده است که ذیلا به مهمترین آنها در ادامه مطلب اشاره می شود.

بانک جهانی: مکاتبات و تعاملات با بانک جهانی در جریان است و بانک مذکور در حال تهیه بسته حمایتی برای کشورهای عضو می باشد. بخش اول بسته حمایتی بانک جهانی برای تعدادی از کشورهای فقیر و کمتر توسعه یافته عضو فعال شده و تلاش می گردد که جمهوری اسلامی ایران در بخش بعدی کمک ها قرار گیرد. نماینده کشورمان در بانک مذکور این امر را تحت پیگیری قرار داده اند.

 


بانک توسعه اسلامی: در پی تماس های صورت گرفته و  یک جلسه مجازی فیمابین سازمان سرمایه گذاری و بانک برگزار شد و قرار است جلسه سطح بالایی فیمابین مدیریت ارشد بانک و عضو هیات عامل جمهوری اسلامی ایران برگزار و نحوه کمک ها مشخص شود.

 


بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا: بانک مذکور یک بسته حمایتی برای مقابله با کرونا در کشورهای عضو تهیه نموده است و در آینده نزدیک نحوه اختصاص آن به اعضا مشخص خواهد شد.

 


صندوق اوپک برای توسعه بین المللی: صندوق مذکور یک کمک 500 هزار دلاری برای تهیه اقلام بسیار ضروری مورد نیاز کشورمان تصویب و در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است.

صندوق مذکور در مواجهه با سیل سال 1398 نیز کمک فوری مشابهی به کشورمان اعطا نمود.

 

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

 

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP