وزیر اقتصاد در بیانیه پایانی اجلاس اکو : تقویت همگرایی اقتصادی کشورهای عضو اکو

وزیر اقتصاد  در بیانیه پایانی اجلاس اکو : تقویت همگرایی اقتصادی کشورهای عضو اکو
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی نشست مسئولان اقتصادی کشورهای عضو اکو را در تهران موجب تبادل تجربیات و همگرایی کشورها به ویژه درامور اقتصادی و بازرگانی برای کاهش پیامدهای بحران مالی جهانی دانست.

 

   
 

 حسینی با اشاره به بیانیه پایانی 21 ماده ای مسئولان اقتصادی اکو در اجلاس تهران گفت : با توجه به کندی بهبود اقتصاد جهانی ،‌ شرکت کنندگان در جمع بندی این نشست برضرورت حفظ هوشیاری و افزایش همکاری و همگرایی میان اعضا تاکید کردند.

وی توافق در استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های بانکی ،‌ بیمه ای و سرمایه گذاری اکو را یکی دیگر از دستاوردهای نشست مسئولان اقتصادی اکو در تهران برشمرد و افزود : ایده ایجاد صندوق سرمایه گذاری مشترک نیز مورد توجه اعضا قرار گرفت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تخصیص میز گرد ویژه برای بررسی راههای افزایش تعامل بخش های خصوصی کشورها در اجلاس تهران اظهارداشت : در این اجلاس ضمن تاکید برضرورت افزایش تعامل کشورها از طریق بخش خصوصی راههای تسهیل ان نیز بررسی و توافقات خوبی نیز در این زمینه حاصل شد.

وی با اشاره به اسلامی بودن همه کشورهای عضو اکو گفت : یکی از مواردی که مقرر شد دبیرخانه اکو نیز با جدیت ان را پیگیری کند استفاده از ظرفیت ها و ابزارهای مالی اسلامی است.

حسینی افزود : همه اعضا بر این موضوع تاکید داشتند که ابزارهای مالی اسلامی ظرفیتی است که ضمن تامین نیازها می تواند در جلوگیری از بروز بحران بسیار موثر باشد.

وزیر اقتصاد ، توافق و ترسیم راههای استفاده از پشتیبانی بانک توسعه اسلامی و تلاش برای اجرای سیاستهای هماهنگ در محافل بین المللی را یکی دیگر از دستاوردهای نشست مسئولان اقتصادی کشورهای عضو اکو در اجلاس تهران اعلام کرد .

نشست مسئولان اقتصادی 10 کشور عضو اکو و همچنین نمایندگان برخی نهادهای مالی و اقتصادی منطقه ای و جهانی  در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد.

این نشست در پی توافق و تاکید سران کشورهای عضو اکو برای افزایش همگرایی و بررسی راههای مقابله با پیامدهای بحران مالی جهانی برگزار شد.
 

۸ اسفند ۱۳۸۸ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP