در بیانیه پایانی اجلاس بحران مالی جهانی آموزه ها و تجربیات کشور های اکو تاکید شد:استفاده از ابزارهای مالی اسلامی و حمایت از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بین کشورهای عضو-خبر جدید

در بیانیه پایانی اجلاس بحران مالی جهانی آموزه ها و  تجربیات کشور های اکو  تاکید شد:استفاده از ابزارهای مالی اسلامی و حمایت از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بین کشورهای عضو-خبر جدید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، اجلاس بحران مالی جهانی: آموزه ها و تجربیات کشور های اکو با انتشار بیانیه 21 بندی موسوم به بیانیه تهران براستفاده از ابزارهای مالی اسلامی و بانکداری بدون رباء جهت تقلیل و کاهش اثر بحرانهای احتمالی و بسط و مشارکت تجربیات میان کشورهای عضو تاکید شد.

این گزارش حاکی از آن است که در این بیانیه ضمن حمایت از راهکارهای سرمایه گذاری برای جذب سرمایه گذاری های ایمن و مطمئن به ویژه در حوزه سرمایه گذاری مستقیم خارجی  (FDI) و تشویق سرمایه گذاری مشترک میان کشورهای عضو در بخشهای مهم اقتصادی ، برای ایجاد محیط و فضای بسیار امن و مطمئن جهت مناسبات تجاری و سرمایه گذاری میان کشورهای عضو، تاکیدشده است.


این بیانیه در ادامه بر  ضرورت همکاری میان بانکهای عمده و موسسات مالی جهت تاسیس و ایجاد صندوق سرمایه گذاری مشترک به منظور همگرایی در برابر نوسانات و تحولات پیش بینی نشده بازارهای بین المللی تصریح  می نماید.


بر پایه این گزارش ،همچنین در این بیانیه خاطرنشان  شده است که  نمایندگان کشورهای اکو در موسسات مالی بین المللی از جمله : صندوق بین المللی پول (IMF)، بانک جهانی (WB)، بانک توسعه آسیا (ADB) و بانک توسعه اسلامی (IDB) حضور مستمری داشته باشند.


بر اساس این گزارش ،در بخش دیگری از این بیانیه  آمده است : برای تسریع در روند اجرایی شدن موافقتنامه های تجارت اکو ، تشویق و حمایت از سرمایه گذاری، موافقتنامه تاسیس و عملکرد اکو در مقابله با قاچاق کالا و بانکهای اطلاعاتی جرایم گمرکی، توافقنامه همکاریهای اداری چند جانبه در موضوعات گمرکی و همچنین موافقتنامه تسهیل صدور روادید برای تجار و رانندگان ترانزیت، راهکارهایی  پیش بینی شده  است.

این گزارش در پایان بر جایگزینی ابزارهای مناسب جهت نظارت قانونی بر نظامهای پولی و مالیاتی کشورهای عضو و درخواست ارتقای همکاری در طراحی و اجرای مکانیزم قانونی- نظارتی برای استواری محیط اقتصاد کلان و فضای سرمایه گذاری مناسب ،تاکید می کند.


برای مشاهده مفاد  کامل بیانیه بحران مالی جهانی  آموزه ها و تجربیات کشورهای اکو (بیانیه تهران)   لطفا فایل بیانیه تهران را دانلود نمایید.

۱۱ اسفند ۱۳۸۸ ۱۱:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP