در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با رئیس بانک توسعه اسلامی تاکید شد:حمایت همه جانبه ایران از بانک توسعه اسلامی

در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با رئیس بانک توسعه اسلامی تاکید  شد:حمایت همه جانبه ایران از بانک توسعه اسلامی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با احمد محمد علی رییس بانک توسعه اسلامی گفت: ایران از معدود کشورهایی است که از الگوی بانکداری اسلامی استفاده می کند و از همه فعالیتهای بانک توسعه اسلامی حمایت می کند.

حسینی  افزود: انتظار می رود با حمایتهای ایران و کشورهای عضو ، بانک توسعه اسلامی نه تنها از نظر رتبه ،بلکه از نظر حجم نیز بهترین رتبه بانکی را در سطح جهان کسب نماید.
حسینی در ادامه تصریح کرد: در همایشهای مختلف بحران مالی جهانی که  در ایران و سایر مجامع برگزار شده است ،بر اهمیت بانکداری اسلامی به عنوان الگوی اسلامی تاکید داشتم و الگوی مورد عمل بانک توسعه اسلامی نیز مورد تقدیر قرار گرفته است .

مشارکت بانک توسعه اسلامی در اوراق صکوک
 
 وزیر اقتصاد در ادامه مشارکت بانک توسعه اسلامی را برای مشارکت و  سرمایه گذاری در صدور اوراق مشارکت ارزی دولتی (صکوک) توسط جمهوری اسلامی ایران خواستار شد و افزود: این اوراق بر اساس الگوی اسلامی منتشر می شود و خریداران این اوراق در مسیری سرمایه گذاری می کنند که دارای سودی مطمئن و غیر ربوی می باشد.

تامین مالی راه آهن  ایران _ترکمنستان و قزاقستان از سوی بانک توسعه اسلامی

وزیر اقتصاد با ابراز خرسندی از حمایت بانک توسعه اسلامی برای تامین مالی پروژه راه آهن ایران –ترکمنستان و قزاقستان اظهار داشت: این راه آهن ، راه دوستی بین کشورهای مسلمان است و بانک توسعه اسلامی در آن نقش زیادی داشته است و هر فعالیتی که بانک توسعه اسلامی برای کشورهای مسلمان انجام میدهد مانند نهالی  است که در مزرعه اسلام کاشته می شود و امت اسلام از آن بهره مند خواهند شد.
حسینی در ادامه  همکاری بیشتر بانک توسعه اسلامی در راستای ارائه  پوشش بیمه ای مناسب و ارتقای تجارت بین کشورهای مسلمان   و تسهیل تامین مالی بانک را  برای بخش خصوصی  خواستار شد. 
احمد محمد علی رییس بانک توسعه اسلامی  خطاب به وزیر امور اقتصادی ودارایی گفت:
بنده کلماتی پیدا نمیکنم تا تعلق قلبی خود را نسبت به دولت ایران و  شخص وزیر امور اقتصادی و دارایی برای حمایت بی دریغ از برنامه های بانک توسعه اسلامی ابراز نمایم .
محمد  علی در ادامه تصریح کرد: علی  رغم بحران مالی جهانی ، بانک توسعه اسلامی  توسط موسسات رتبه سنجی دنیا  موفقیتهای خوبی را  کسب کرد و در عین حال این بانک حمایتهای خود را به کشورهای فقیر نیز گسترش می دهد.
وی نقش ایران را در ایجاد ارتباط بین کشورهای قزاقستان و ترکمنستان را مثبت توصیف کرد و گفت: با اجرایی شدن خط راه آهن بین این کشورها، ایران به کشورهای مختلف آسیای میانه، حاشیه خلیج فارس، دریای خزر  و به طور کلی به امت اسلام متصل می شود.
رییس بانک توسعه اسلامی ضمن استقبال از انتشار اوراق صکوک توسط کشورمان گفت: بنده مطمئنم که این اوراق مطابق با اصول شریعت اسلامی است و ما به صورت ویژه برای مشارکت در این  طرح را مورد بررسی قرار می دهیم  و همچنین بانک توسعه اسلامی از  طرحهای مشارکت دولتی_خصوصی حمایت  خواهد کرد.
لازم به ذکر است که جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین سهامداران بانک توسعه اسلامی است و تاکنون از تسهیلات مالی مختلف این بانک برای طرحهای بخش دولتی و خصوصی استفاده کرده است .

۱۱ اسفند ۱۳۸۸ ۲۱:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP