در نشست مشترک معاون وزیر اقتصاد و سفیر مالزی تاکید شد:گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و کوالالامپور

در  نشست مشترک معاون وزیر اقتصاد و  سفیر مالزی تاکید شد:گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و کوالالامپور
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در دیدار با محمد صادق بن کترگانی سفیر مالزی بر گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و کوالالامپور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،علیشیری با اشاره به مشترکات مذهبی ، فرهنگی سیاسی و اقتصادی دو کشور در عرصه های بین المللی اظهار داشت: در راستای ارتقای روابط اقتصادی فی مابین، لازم است موافقتنامه های اقتصادی دو کشور از جمله اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، همکاریهای گمرکی و تجارت ترجیحی به عنوان بسترهای حقوقی دولتهای دو کشور نهایی شود تا بخشهای خصوصی دو کشور در دو عرصه سرمایه گذاری و تجارت بتواند روابط خود را گسترش دهند.


وی در ادامه با اشاره به برگزاری 20 همایش تخصصی  فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در کشورهای مختلف اعلام آمادگی کرد که همایشهای برای آشنایی بیشتر سرمایه گذاران مالزیایی با فرصتهای سرمایه گذاری ایران در شهر کوالالامپور  و تهران برگزار شود.


معاون وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد با تشکیل کمیته سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور شاهد ارتقای روابط اقتصادی فی ما بین  بخش های خصوصی و گسترش و تعمیق روابط اقتصادی دو جانبه باشیم.
علیشیری همچنین بر تحولات اقتصادی دو کشور ،فرایند خصوصی سازی و بازار بورس ایران  تاکید و این بازارها را فرصت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی دانست.


محمد صادق بن کترگانی سفیر مالزی  در تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از پیشنهادات رییس کل سازمان سرمایه گذاری برای برگزاری همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در مالزی ، تصریح کرد: ایران دارای منابع و پتانسیلهای زیادی است و شرکتهای مالزیایی تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در ایران دارند.


 وی در ادامه افزود:  توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با  ایران در دستور کار روابط خارجی  دولت مالزی قرار دارد و وعده داد که پیگیری موافقت نامه های دوجانبه و کمیته مشترک سرمایه گذاری در دستور کار خواهد بود.


  سفیر مالزی در تهران با اشاره به حضور موفق شرکتهای پروتون ، پتروناس و تلکام مالزیا  در ایران تصریح کرد: هدف اصلی ما توسعه روابط با کشور ایران است چراکه با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، می توان به بازارهای آسیای میانه، شمال آفریقا و کشورهای حاشیه خلیج فارس دسترسی داشت.

۱۷ اسفند ۱۳۸۸ ۱۵:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP