علیشیری خبر داد: تولید خودروی پروتون در ایران

علیشیری خبر داد:  تولید خودروی پروتون در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در دیدار با حمدان موحد نور مدیر صادرات شرکت خودرو سازی پروتون که با حضور سفیر مالزی در ایران انجام شد، گفت: تاثیر سرمایه گذاری خارجی در انتقال مناسب فناوری در کلیه صنایع به ویژه صنعت اتومبیل و قطعه سازی به عنوان یک صنعت پیشتاز در کشورهای درحال توسعه،کاملاً ملموس بوده است.


٭ مشتری مداری ، رمز موفقیت سرمایه گذاران خارجی


علیشیری در ادامه با اشاره به افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو کشورمان ، انتقال تکنولوژی روز دنیا توسط سرمایه گذار خارجی و طراحی، ساخت و توسعه قطعه سازی کشور توسط شرکتهای داخلی را اصلی ترین بخش توسعه پایدار در صنعت خودروسازی دانست و افزود: با توجه به اینکه بازار مصرف خودروی ایران بازار پر جاذبه ای است لازم است سرمایه گذاران خارجی به حقوق مشتریان ، قیمت و کیفیت مناسب  محصولات تولیدی خود توجه نمایند.

٭تغییر جهت تجارت به سرمایه گذاری مستقیم خارجی

 
علیشیری تأکید کرد: اقدام پروتون برای تولید خودرو در ایران و تشکیل واحد تحقیق و توسعه یک اقدام مثبت است که نشان می دهد چگونه فرایندهای تجاری و فروش کالاهای صنعتی و غیر صنعتی می تواند به حضور درازمدت بنگاه های اقتصادی برای انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری در محیط اقتصاد ملی شود.


وی گفت :  این اقدام یک مدل رفتاری مطلوب و معقول برای همه بنگاه های اقتصادی کشور است که بتوانند شرکای تجاری خویش را ترغیب کنند تا در ایران سرمایه گذاری نمایند.
معاون وزیر اقتصاد اقدام شرکت سایپا را ستود که توانسته است خود را به عنوان شریک تجاری خوب و فنی ،پروتون معرفی کند .


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در ادامه اعلام آمادگی کرد تا در اسرع وقت پس از دریافت تقاضای رسمی شرکت پروتون برای سرمایه گذاری خارجی، به آن رسیدگی  نماید .

علیشیری به همه سرمایه گذاران خارجی اطمینان داد دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان سرمایه گذاری از همه فعالیتهای اقتصادی سرمایه گذاران خارجی حمایت خواهد کرد  و در کنار آنها قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما ،حمدان نور  مدیر  صادرات شرکت خودرو سازی پروتون نیز ضمن  ابراز خرسندی از حمایتهای سازمان سرمایه گذاری از سرمایه گذاران خارجی و معرفی  شرکت پروتون  به عنوان یکی از شرکتهای مهم مالزی در زمینه خودرو سازی ،تصریح کرد: با توجه به تجربیات موفق شرکت پروتون در ایران علاقمندیم با مشارکت شرکت خودروسازی داخلی  محصولات خود را به صورت مستقیم در ایران تولید نماییم.

٭صادرات پروتون حتی به مالزی

 
وی در ادامه افزود :  در بخشهای مختلفی با شرکت  خودروسازی سایپا همکاری می کنیم و برنامه آتی ما، تولید خودرو مشترک برای بازار ایران و صادرات آن  به کشورهای مختلف منطقه، حتی مالزی است که درخواست سرمایه گذاری خود  را به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ارائه خواهیم کرد.

در پایان این دیدار، سفیر مالزی در تهران از حمایت دولت متبوعش از توسعه فعالیتهای اقتصادی و گسترش سرمایه گذاری بین دو کشور تأکید کرد.

۱۹ اسفند ۱۳۸۸ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP