علیشیری اعلام کرد: در ستاد سرمایه گذاری ملی به شکایت دو سرمایه گذار خارجی از دستگاههای اجرایی رسیدگی شد

علیشیری اعلام کرد: در ستاد سرمایه گذاری ملی به شکایت دو سرمایه گذار خارجی از دستگاههای اجرایی رسیدگی شد
ششمین نشست ستاد سرمایه گذاری ملی به منظور بررسی شکایت شرکتهای آناهیتا پلور و پتروشیمی رازی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و نمایندگان وزارتخانه های صنایع و معادن، جهادکشاورزی ، تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمان حفاظت محیط زیست در محل سازمان سرمایه گذاری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران،  علیشیری اظهار داشت: در این جلسه مشکلات دو شرکت سرمایه گذار خارجی  مورد بحث و بررسی قرار گرفت  و مقرر شد مشکلات فوق  با همکاری دستگاههای اجرایی  حل شود.


علیشیری افزود: براساس تبصره 2 ماده 7 سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، بر این نکته تأکید شده است که پاسخ متقاضیان سرمایه گذاری حداکثر ظرف 10 روز از تاریخ ثبت درخواست توسط مرجع ذی ربط صادر کننده مجوز، باید کتبا داده شود .

وی در ادامه اضافه کرد: در صورت مثبت بودن پاسخ ، مرجع ذی ربط موظف است فهرست مدارک مورد نیاز و در موارد لازم صورت هزینه های قانونی را کتبا به متقاضی اعلام و پس از دریافت مدارک کامل ،حداکثر ظرف یک ماه نسبت به انجام کار ،صدور پروانه، مجوز یا عقد قرارداد با متقاضی اقدام نماید.


معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: کلیه مدارک مورد نیاز برای صدور مجوز، هزینه ها و همچنین ادارات ذیربط صادر کننده هر مجوز در هر دستگاه ، در کتاب "راهنمای سرمایه گذاری در ایران " در اختیار بنگاه های بخش خصوصی قرار گرفته و نسخه الکترونیکی آن از طریق سایت سازمان سرمایه گذاری در دسترس همگان است.


رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  افزود: چنانچه این مرجع در پایان مهلت اعلام شده به تعهد خود عمل ننماید و یا در صورت منفی بودن پاسخ، متقاضی از پاسخ دریافتی قانع نشود، اعتراض متقاضی در ستاد سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار ذیربط و یا ستاد سرمایه گذاری ملی به ریاست وزیر اقتصاد و دارایی قابل طرح و رسیدگی است.


۲۴ اسفند ۱۳۸۸ ۱۶:۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP