در دیدار مشترک وزیر اقتصاد کشورمان و مشاور نخست وزیر کویت تاکید شد:اعلام آمادگی شرکتهای کویتی برای سرمایه گذاری در ایران

در دیدار مشترک وزیر اقتصاد  کشورمان و مشاور نخست وزیر کویت تاکید شد:اعلام آمادگی شرکتهای کویتی برای سرمایه گذاری در ایران
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با اسماعیل خضر الشطی مشاور نخست وزیر کویت گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و کویت تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، حسینی در این ملاقات با اشاره به زمینه های جذب سرمایه گذاری های خارجی در کشورمان ،افزود:  بر اساس سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، شرکت های خارجی می توانند در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان مشارکت داشته باشند ،که این موضوع فرصت بسیار مناسبی است که شرکت های کویتی می توانند از آن  استفاده کنند.


وزیر اقتصاد در ادامه تصریح کرد : ما آماده هستیم فهرستی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده  است را به شرکتهای کویتی جهت سرمایه گذاری ارائه نماییم.


حسینی حجم مبادلات تجاری  500 میلیون دلاری  ایران وکویت را با توجه به ظرفیت های اقتصادی و تجاری دو کشور ناکافی دانست و افزود:  با توجه به حجم 200 تا 300 میلیارد دلاری مبادلات تجاری دو کشور با جهان، این رقم بسیار پایین می باشد و باید در راستای افزایش مبادلات فیمابین دو کشور تلاش کرد.


وی در ادامه بر تاسیس کمیته مشترک سرمایه گذاری و گسترش همکاریهای گمرگی و بانکی  دو کشور تاکید کرد و افزود: ایران آماده است همایشی در کویت برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان برای سرمایه گذاران کویتی برگزار نماید.
وزیر اقتصاد در عین حال با اشاره به روند مثبت خصوصی سازی و  افزایش شاخص بورس در کشورمان یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران می تواند به عنوان یکی از گزینه های  برتر سرمایه گذاری مطرح شود.

 

حسینی مشارکت  کویتیها را برای خرید اوراق مشارکت ارزی دولتی (صکوک) منتشر شده توسط جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد و افزود: این اوراق بر اساس الگوی اسلامی منتشر می شود و خریداران این اوراق در مسیری سرمایه گذاری می کنند که دارای سودی مطمئن و غیر ربوی می باشد.


* عزم جدی کویت برای گسترش روابط اقتصادی  با ایران


وی در ادامه یادآور شد :  شرکتهای کویتی آماده سرمایه گذاری در ایران به ویژه در صنایع غذایی  هستند.
مشاور نخست وزیر کویت  ضمن تحسین پیشر فتهای ایران در زمینه صنعتی، کشاورزی و علمی از آمادگی دولت کویت برای در اختیار گذاشتن تجربیاتش در زمینه بانکداری اسلامی  تاکید کرد.

 

"اسماعیل خضر الشطی" مشاور نخست وزیر کویت  ضمن ابراز خرسندی از پیشنهادات وزیر اقتصاد کشورمان، بر اهمیت گسترش روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد و افزود:  دولت کویت برای گسترش روابط اقتصادی با ایران  عزم جدی دارد و در این خصوص از گسترش همکاریهای گمرکی با ایران استقبال می کند.
۱۷ فروردین ۱۳۸۹ ۱۹:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP