قاسمی خبر داد: نقشه ملی سرمایه گذاری تدوین می شود

قاسمی خبر داد: نقشه ملی سرمایه گذاری تدوین می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از روند نیوز ،سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی با اعلام این خبر که نقشه ملی سرمایه گذاری کشور در حال تدوین است، گفت: این نقشه در نیمه اول سال جاری نهایی خواهد شد.


سامان قاسمی در ادامه  نبود مشوقهای کافی جهت جذب سرمایه گذاری های خارجی به کشور را، مشکل اساسی در این زمینه عنوان کرد و افزود: در ایران هیچ مشوق قابل توجهی برای ورود سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد و به علت نبود فضای کسب و کاری مناسب در کشور، سرمایه گذار به هنگام ورود با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد.     

                        
به گفته وی ، این در حالی است که در بسیاری از کشورها مشوقهای چشمگیری برای سرمایه گذاران در نظر گرفته می شود تا جاییکه به سرمایه گذاران در حوزه نیرو تا 50 درصد و در حوزه فقر زدایی تا 70 درصد وام بلندمدت تعلق می گیرد و یا در برخی کشورها، از سرمایه گذارانی که سرمایه گذاری آنها منجر به استفاده از نیروهای محلی و کاهش بیکاری می شود، تا پنج سال هزینه بیمه و مالیات اخذ شود.     
                                                                                               
قاسمی، تدوین نقشه سرمایه گذاری ایران را اقدامی در راستای پر کردن خلا فعلی و تسهیل فرایند سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران دانست و ادامه داد: در این نقشه، مزیت تمامی استان ها در زمینه سرمایه گذاری تشریح و کشور به مناطق مختلفی بخش بندی شده است که اولویت های سرمایه گذاری و معافیت های موجود درهر بخش کاملا مشخص می شود تا بسته جامعی و کاملی از اطلاعات مربوط به پتانسیل های سرمایه گذاری ایران در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

۱۸ فروردین ۱۳۸۹ ۱۸:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP