نهاوندیان :مهمترین اصلاح در اقتصاد کشور، توسعه بخش خصوصی است

نهاوندیان :مهمترین اصلاح در اقتصاد کشور، توسعه بخش خصوصی است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،محمد نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان خوزستان دسترسی به سرمایه‌گذاری چه در بخش داخلی و چه در بخش خارجی را نیازمند تغییر رویکرد دانست و اظهار داشت: موقعیت استراتژیک استان خوزستان بسیار مناسب است و این موقعیت در کمتر جایی وجود دارد و خلیج فارس امکان دسترسی به آب‌های آزاد را ایجاد کرده و لازم است این ظرفیت به فعل درآید.


وی تصریح کرد: نخستین اصلاحی که باید در خوزستان صورت گیرد این است که بخش خصوصی میدان‌دار شود نه اینکه از واژه بخش خصوصی تنها برای تزئین استفاده شود.


نهاوندیان همچنین با تاکید برفراهم کردن زیرساخت ها و بسترهای لازم برای ورود سرمایه گذاران خارجی به این استان گفت: با فراهم کردن زیرساخت ها و ارایه مشوق ها می توان جهت سرمایه گذاری در کشور را به سمت خوزستان سوق داد.


وی با اشاره به اینکه آمایش سرزمین لازمه گسترش سرمایه‌گذاری‌های استانی است، بیان داشت: هیچ استانی در سرمایه‌گذاری نباید از استان دیگر تقلید کند و لازم است هر استان برنامه توسعه ای خود را داشته باشد.


۲۷ فروردین ۱۳۸۹ ۰۱:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP