وزیر اقتصاد در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خوزستان خبر داد : افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران

وزیر اقتصاد در همایش بین المللی فرصت های  سرمایه گذاری استان  خوزستان خبر داد : افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،"سید شمس الدین حسینی" وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت :در سال گذشته میلادی به علت رکود جهانی، سرمایه گذاری خارجی در جهان بیش از 30درصد کاهش داشت ولی در ایران با رشد 60درصدی سرمایه گذاری خارجی روبه رو بودیم که این نشان از قابلیت ها و مزیت های نسبی سرمایه گذاری در ایران است.حسینی در ادامه راه اندازی  دفتر خدمات سرمایه گذاری در استان های کشور را در راستای ایجاد بسترهای لازم سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور و هم سویی با سیاست های اجرایی اصل 44قانون اساسی دانست و گفت: این ستادها آمادگی دارند موانع سرمایه گذاری در استان ها را شناسایی و برطرف و گام های بلندی برای تسهیل سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم کنند.


وزیر اقتصاد و دارایی تحقق رشد هشت درصدی در ایران را با توجه به ظرفیت های گسترده و متنوع اقتصادی در کشور ممکن دانست و در عین حال اظهار داشت: بدون اصلاحات اقتصادی از جمله اجرای دقیق قانون هدفمند کردن یارانه ها این رشد محقق نخواهد شد.

وی  در عین حال خاطر نشان کرد : تلاش برای به فعل درآوردن استعدادهای بالقوه اقتصادی در کشور از اولویت های اصلی نظام و دولت است. 
 حسینی  جذب سرمایه گذاری خارجی را از رویکردهای مهم دولت عنوان و افزود: به دلیل وجود  سود مناسب سرمایه گذاری ،روند استقبال از سرمایه گذاری خارجی در کشور بسیار مناسب می باشد.


وزیر اقتصاد حضور تعداد زیادی از سرمایه گذاران خارجی در این همایش را نشانه علاقه مندی آنان و جاذبه های فراوان سرمایه گذاری در ایران توصیف کرد و بیان داشت: با اقدامات و بسترهای ایجاد شده در کشور، ایران به بهشت سرمایه گذاری خارجی تبدیل خواهد شد.

حسینی در ادامه خوزستان را به لحاظ تنوع اقتصادی در بخش های کشاورزی، صنعت ، نفت و گاز، گردشگری و تجارت ، وجود مناطق آزاد را از هر حیث مناسب جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و بر استفاده از این استعدادها و ظرفیت ها به منظور رشد و بالندگی این استان و ایجاد اشتغال تاکید کرد.


لازم به ذکر است در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خوزستان که با مشارکت سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران برگزار شد ،  سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج کشور برای بررسی فرصتهای سرمایه گذاری خارجی، کشورمان حضور داشتند.

 

۲۷ فروردین ۱۳۸۹ ۰۲:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP