علیشیری در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری استان خوستان تاکید کرد:توسعه اقتصادی کشور، با سرمایه گذاری خارجی امکان پذیر است

علیشیری در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری استان خوستان تاکید کرد:توسعه اقتصادی کشور، با سرمایه گذاری خارجی امکان پذیر است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایران ، بهروزعلیشیری معاون وزیر اقتصاد در همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان خوزستان گفت: همه ایرانیان خارج از کشور به عنوان سرمایه گذاران خارجی تلقی می شوند و آنها می توانند از قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی بهره مند شوند.


 
علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد:در شرایطی که کشور ها برای جذب سرمایه گذاری خارجی به شدت رقابت می کنند ایران نیز باید در این مسابقه بین المللی با آنها همگام شود.


به گفته وی ،در دنیای امروز برای جذب سرمایه گذاری خارجی  با جنگ مشوق ها و مزیت ها روبرو هستیم که  رقابت برای آماده سازی ،شفاف سازی و حرکت روان و سیار در  جذب سرمایه گذاری خارجی  در همه دنیا وجود دارد .

به گزارش خبرنگار ما ، علیشیری به همه سرمایه گذاران اطمینان داد دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان سرمایه گذاری از بخش خصوصی کشور حمایت می کند و بخش خصوصی  کشور باید ظرفیت چانه زنی خود را افزایش دهند.

وی در ادامه با اشاره به سیاست های کلی  اصل 44 قانون اساسی ، اظهار داشت : مهمترین ضعف کشور برای سرمایه گذاری خارجی مربوط به مدل سازی تامین مالی است که باید تلاش کرد تا مدل تامین مالی طرحها را به گونه ای طراحی کرد که سرمایه گذاران خارجی ترغیب به سرمایه گذاری در کشور شوند.

معاون وزیر اقتصاد هم پیوندی بین سرمایه گذاران داخلی وخارجی را از ویژگی های مهم توسعه سرمایه گذاری خارجی  در کشوردانست و افزود: همکاری  بخش دولتی و خصوصی زمینه ساز جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور  خواهد بود.

علیشیری در ادامه با اشاره به معرفی جدیدترین فرصتهای سرمایه گذاری در  ایران  به آدرس www.iio.ir  تصریح کرد : سرمایه گذاری خارجی در کشور موجب انتقال ظرفیت های فنی و مدیریتی بنگاههای اقتصادی ،ارتقاء تکنولوژی ،ایجاد فرصت های شغلی جدید، افزایش ظرفیت های صادراتی ،کاهش ریسک و نسبت بدهی به حجم سرمایه گذاری برای بخش خصوصی می شود.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،با اشاره به تشکیل مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی در استانها  یادآور شد: سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در مورد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی استان، ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری و خدماتی، برنامه‌ریزی برای شناسایی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به منظور تسهیل اجرای سرمایه‌گذاری‌های مورد نظر، تلاش به منظور فراهم کردن تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران و پیگیری مستمر به پروژه‌های سرمایه‌گذاری تا زمان بهره‌برداری از پروژه‌ها از وظایف ستاد سرمایه‌گذاری استان است. 

 لازم به ذکر است در همایش یک روزه  فرصتهای سرمایه گذاری استان خوزستان که با مشارکت سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران برگزار شد ، بیش از 500 شرکت داخلی و خارجی جهت بررسی فرصت های سرمایه گذاری در این استان حضور دارند.

 

۲۷ فروردین ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP