با حضور مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی:زمینه های همکاری ایران و هند بررسی شد

با حضور مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی:زمینه های همکاری ایران و هند بررسی شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به منظور انجام هماهنگیهای لازم جهت برگزاری شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هند ، نشست مقدماتی کمیسیون مشترک دو کشور به ریاست صادق اکبری مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری برگزار شد.

 

   اکبری گفت: از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست  ،نهایی کردن  موافقتنامه های "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری" ، "همکاریهای حمل و نقل هوایی" و انجام مذاکرات کارشناسی برای نهایی نمودن موافقتنامه "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف"  بود.


مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی در ادامه با اشاره به انجام مذاکرات کارشناسی در خصوص یادداشت تفاهم های همکاری در زمینه های صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ،تصریح کرد : طراحی جامع همکاریهای علمی بین دو کشور نیز مورد بحث و بررسی طرفین  قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار ما ،اکبری در عین حال خاطر نشان کرد: یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های بورس و اوراق بهادار و استاندارد  با طرف هندی مورد مذاکره قرار گرفت و مقرر شد یادداشت تفاهم همکاری در حوزه انرژی های تجدید پذیر نیز درمدت زمان یک ماه نهایی  گردد.


به گفته مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی ، یادداشت تفاهم پایانی این نشست نیز با تاکید بر موضوعات همکاری در حوزه های بانک و بیمه ، صنعت و معدن ، همکاریهای تجاری ، کشتیرانی ، راه آهن ، نیرو ، نفت و گاز ، کشاورزی و فرهنگی نیز پایان یافت و به امضای طرفین رسید.


لازم به ذکر است در این نشست نمایندگانی از دستگاههای اجرایی کشور از حمله سازمان امور مالیاتی کشور ، سازمان هواپیمایی کشوری ، وزارت نیرو ، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  ، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور پیگیری توافقات اجلاس پانزدهم نیز حضور داشتند.

۲۸ فروردین ۱۳۸۹ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP