علیشیری خبر داد :روابط اقتصادی ایران و بوسنی ارتقا می یابد

علیشیری خبر داد  :روابط اقتصادی ایران و بوسنی ارتقا می یابد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در دیدار با امیر حاجیکادونیچ سفیر بوسنی در تهران ، روابط دو کشور را خوب و رو به رشد توصیف کرد و گفت: کشور بوسنی به دلیل موقعیت منحصر به فرد از اهمیت ویژه ای برای ایران برخوردار است و به همین دلیل بهتر است همکاری های مشترک در زمینه سرمایه گذاری دو کشور نیز افزایش یابد.

علیشیری با تاکید بر لزوم افزایش همکاریها و شناخت توانمندیهای  اقتصادی و تجاری دو کشور اظهار داشت: بدون ایجاد روابط  اقتصادی  فی ما بین، روابط بخش خصوصی نمی تواند ارتقا یابد و لازم است دو کشور در آستانه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ، فصل تازه ای از روابط اقتصادی را آغاز  نمایند.

وی اظهار امیدواری کرد با تشکیل کمیته سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور شاهد ارتقای روابط اقتصادی بین بخش های خصوصی و گسترش و تعمیق روابط اقتصادی دو جانبه باشیم.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به ظرفیت های صنعتی ایران خاطر نشان کرد: ایران آماده است تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی  از جمله تراکتور ، کمباین  را به بوسنی صادر کند   و در عین حال کارخانه تولیدی این تجهیزات  را درآن کشور راه اندازی نماید.

امیر حاجیکادونیچ  سفیر بوسنی و هرزگوین در تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از پیشنهادات معاون وزیر اقتصاد ، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را بسیار دیرینه و ریشه دار ارزیابی کرد و گفت: مردم و مسوولان کشور بوسنی افتخار دوستی با مردم کشور بزرگ و مهم جمهوری اسلامی ایران را همواره با خود خواهند داشت.

وی در عین حال تصریح کرد: بخش خصوصی بوسنی علاقمند به سرمایه گذاری  در ایران هستند.
سفیر بوسنی در پایان خواستار گسترش هرچه بیشتر روابط و مناسبات کشورش با جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه‌ها شد.

۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۱۵:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP