علیشیری خبر داد: مزیتهای اقتصادی و تجاری ایران دیروز ،امروز و فردا در نمایشگاه اکسپو 2010 چین عرضه می شود

علیشیری خبر داد: مزیتهای اقتصادی و تجاری ایران دیروز ،امروز و فردا در نمایشگاه اکسپو 2010 چین عرضه می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، به منظور انجام هماهنگیهای لازم برای حضور مؤثر ایران در نمایشگاه اکسپو 2010 چین، نشست کمیته فرصتهای اقتصادی و تجاری به ریاست بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در محل سالن خلیج فارس سازمان سرمایه گذاری برگزار شد.

علیشیری گفت: نمایشگاه اکسپو چین فرصت منحصر به فردی برای ایران است تا بتواند ظرفیتهای اقتصادی، تجاری، فرهنگی و دینی خود را معرفی نماید.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: با توجه به برآورد بازدید بیش از 10 میلیون نفر از غرفه ایران ،لازم است در این نمایشگاه همه دستگاه های اجرایی با بهره گیری از ظرفیتهای فنی خود بتوانند ضمن معرفی مزیت های اقتصادی و تجاری ایران ، فرهنگ غنی و اسلامی کشورمان را به بازدید کنندگان معرفی نمایند.


معاون وزیر اقتصاد در ادامه با بیان اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: براساس پیش‌بینی‌های کشور چین، این نمایشگاه حدود 70 میلیون بازدیدکننده خواهد داشت.
علیشیری بر طراحی سناریوی مناسب و شایسته آثار عرضه شده در نمایشگاه فوق تأکید کرد و افزود: باید تصویری شایسته از ایران دیروز، امروز و فردا به بازدیدکنندگان ارایه کرد.


وی همچنین از همه صاحبنظران و محققان و ایران شناسان خواست تا نقطه نظرات فنی خویش را برای برپایی باشکوه غرفه ایران به ویژه در عرصه اقتصاد و در سه افق زمانی گذشته، حال و آینده ایران به دبیرخانه کمیته ارسال نمایند.


به گزارش خبرنگار ما ،کمیته فرصتهای اقتصادی و تجاری به ریاست سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و با عضویت وزارتخانه های نفت ،نیرو، جهاد کشاورزی، صنایع و معادن، تعاون، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار، معاونت بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی ودارایی ،مسئولیت تنظیم و ساماندهی محتوای قابل ارائه در حوزه های اقتصاد و تجارت را عهده دار گردیده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ،نمایشگاه اکسپو 2010 چین، با مدیریت وزیر بازرگانی کشورمان در قالب 7 کمیته تخصصی ساماندهی شده است و با عنایت به تأکید رییس جمهور بر حضور قوی دولت جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه، انتظار می رود کیفیت حضور ایران در این نمایشگاه که عرصه معرفی ظرفیتهای کشورهاست، نسبت به گذشته بهبود یابد.


نمایشگاه اکسپو هر 5 سال یکبار به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بین المللی با شعار موضوع مشخص در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود که در نمایشگاه امسال با حضور 200 کشور و بیش از 44 سازمان بین المللی به مدت 6 ماه به طول خواهد انجامید.
شعار  اصلی نمایشگاه اکسپو «شهر بهتر، زندگی بهتر» است و جمهوری اسلامی ایران با شعار «شهر ایرانی، شهر عدالت و مهرورزی»حضور می‌یابد.

۳۱ فروردین ۱۳۸۹ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP