علیشیری خبر داد : قطر ، میزبان فرصتهای سرمایه گذاری ایران

علیشیری خبر داد : قطر ، میزبان فرصتهای سرمایه گذاری ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در 24 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با نمایشگاه تجاری کشورمان در دوحه قطرخبر داد.

علیشیری افزود :این همایش با هدف آشنایی بیشتر سرمایه‌گذاران قطری با ظرفیت‌ها و توانمندیهای کشور و تبادل اطلاعات فنی بین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ، با حضور صاحبان پروژه های سرمایه گذاری  برگزار می شود .


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،اطلاعات  بخش های خصوصی دو کشور از یکدیگر را اندک دانست و لزوم اطلاع رسانی و هدایت این بخش ها برای شناخت ظرفیت ها و همکاری با یکدیگر را مورد تاکید قرار داد.
علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد: این همایش فرصتی را پدید خواهد آورد تا بنگاههای اقتصادی دو کشور و صاحبان پروژه های سرمایه گذاری ،به طور مستقیم با یکدیگر گفتگو کنند.


معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات سازمان سرمایه گذاری در راستای  برگزاری همایشهای  داخلی و بین المللی فرصت های سرمایه گذاری ،افزود: این سازمان در تلاش است  با ارتقای روابط اقتصادی با کشورهای  سرمایه فرست و جذب سرمایه گذاری خارجی در نتیجه آن  انتقال تکنولوژی ، اشتغال زایی و صادرات را برای کشورمان به ارمغان آورد .


علیشیری در ادامه افزود: بر اساس  برنامه ریزی ها ی به عمل آمده در روز همایش فرصتهای سرمایه گذاری  ایران در زمینه های ساختمان سازی، گردشگری، صنایع غذایی و کشاورزی، فولاد و سیمان به سرمایه گذاران قطری معرفی  خواهد شد.

 
معاون وزیر اقتصاد در پایان ضمن دعوت از صاحبان پروژه ها و بخش خصوصی کشور برای شرکت در این همایش یادآور شد: متقاضیان شرکت در این همایش می توانند ضمن مراجعه به بخش فارسی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سرمایه گذاری به نشانی www.investininiran.ir جهت ثبت نام در این همایش اقدام نمایند.

لازم به ذکر است همزمان با این همایش ، نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در قطر نیز با هدایت سازمان توسعه تجارت ایران از 22 لغایت 25 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.


بر اساس این گزارش ،اقتصاد قطر از صنعتی‌ترین اقتصادهای حوزه خلیج فارس به شمار می آید که 81‌درصد از اقتصاد قطر را صنعت، 18/8‌درصد را بخش خدمات و 0/2 درصد  را بخش کشاورزی تشکیل می‌دهد.
مهم‌ترین صنایع فعال در این کشور آسیایی را می‌توان صنعت تولید نفت خام، صنعت پالایش نفت، تولید آمونیاک، کودشیمیایی، پتروشیمی، تولید شمش‌های فولادی، سیمان و تعمیر کشتی‌های تجاری نام برد و  قطر سالانه حجم کلانی از محصولات کشاورزی و مواد غذایی مورد نیاز خود را وارد می‌کند.

 


۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۶:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP